Geri Dön

Berk İnanç: ‘Tüm Türkiye arkamızdaydı’

Avrupa ikincisi olan 17 Yaş Altı Kız Voleybol Milli Takımı yurda döndü. Antrenör Berk İnanç “İki sene üst üste ilk üçte olmak önemli. Maçların canlı yayınlanmasıyla tüm Türkiye’nin desteğini arkanızda hissediyorsunuz” dedi

Berk İnanç: ‘Tüm Türkiye arkamızdaydı’

Karadağ’ın ev sahipliğinde düzenlenen 17 Yaş Altı Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası finalinde Rusya’ya 3-1 yenilerek ikinci olan Türk Milli Takımı, yurda döndü. Takımın antrenörü Berk İnanç, İstanbul Havalimanı’nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şampiyonadan gümüş madalya ile dönmenin gurur verici olduğunu söyledi.
İnanç, daha önce de bu jenerasyondan 16 yaş altı takımın Avrupa Şampiyonu olduğunu anımsatarak, “İki sene üst üste ilk üçün içinde olmak bizim için önemli. Maçtan önce Sayın Cumhurbaşkanımız görüntülü olarak bize bağlandılar ve desteklerini de ilettiler. Kendilerine takımım adına çok teşekkür ediyoruz. Ülkemizde maçların canlı yayınlanması hem voleybol hem de Türk sporu için mükemmel bir şey. Gerçekten de tüm Türkiye’nin desteğini arkanızda hissediyorsunuz” dedi.
Milli voleybolcu Ege Melisa Bükmen ise şampiyonanın seneye oynanacak Dünya Şampiyonası için iyi bir hazırlık olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bu sene maalesef çok taraftar desteği hissedilemedi ama uzaktan da olsa desteklerini çok güzel hissettirdiler. Bize güven ve umut verdiler.” Özlem Şahin de ikincilik kazanan arkadaşlarıyla ayrı ayrı gurur duyduğunu, onlara gelecek turnuvalar için güven duyduğunu kaydetti.

Berk İnanç: ‘Tüm Türkiye arkamızdaydı’

Rıza Çalımbay: “Amacımız Villarreal maçından puan ya da puanlar almak”YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber