BeşiktaşBeşiktaş'ın yeni teknik direktörü Giovanni van Bronckhorst İstanbul'a geldi!

Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Giovanni van Bronckhorst İstanbul'a geldi!

13.06.2024 - 16:08 | Son Güncellenme:

Beşiktaş'ın anlaşmaya vardığı teknik direktör Giovanni van Bronckhorst, İstanbul'a geldi.

Beşiktaşın yeni teknik direktörü Giovanni van Bronckhorst İstanbula geldi

Uzun süren arayışların ardından teknik direktör konusunda kararını veren Beşiktaş, takımı Giovanni van Bronckhorst'a teslim etti. Siyah-beyazlı kulüple 2+1 yıllık anlaşma sağlayan Hollandalı teknik adam, İstanbul'a geldi.

Haberin Devamı

İMZA TÖRENİ YARIN

Beşiktaş'tan dün yapılan açıklamada, Giovanni van Bronckhorst için 14 Haziran Cuma günü saat 11.00’de Tüpraş Stadyumu Moda Merkezi’nde imza töreni düzenleneceği duyurulmuştu. 

TOPRAKTEPE VE GASTEL YARDIMCISI

Beşiktaş, Hollandalı teknik direktörle 2+1 yıllık anlaşmaya varmıştı. Bronckhorst'un yardımcılıklarını ise Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanan Serdar Topratepe ile NAC Breda ile Hollanda 2. Ligi'nde şampiyonluk yaşayan Jean Paul van Gastel yapacak.

İLK SÖZLERİ

İstanbul'a gelir gelmez kartal işareti yapan ve açıklamalarda bulunan  Giovanni van Bronckhorst şu sözlerle duygularını aktardı:

İstanbul’da olduğum için çok mutluyum. Bu benim için yeni bir meydan okuma olacak. Taraftarımız ile birlikte çok çalışmaya hazır olduğumuzu söyleyebilirim. Burada başarılı olmak ve kupa kazanmak için hazırım. İlk görüşmeyi burada yönetimimizle yaptık. Onlar beni karşıladı. Yarın basın toplantımız olacak. Heyecanlıyım. Önümüzdeki senelerde çok fazla çalışıp, bu kulübe elimden geldiğince katkılar verme konusunda heyecan duyuyorum. Bu kulübe hak ettiği başarıları ve kupaları elde etmeye çalışacağız.

Yazarlar