Geri Dön

Beşiktaş'ta Josef krizi! Al Ahli evrakları göndermiyor...

Beşiktaş’ın kadrosuna kattığı son isim Josef de Souza olmuştu. Suudi Arabistan ekibi Al Ahli, Brezilyalı yıldızın lisansını çıkarması için gerekli evrakları göndermiyor. Beşiktaş yönetimi, 31 yaşındaki oyuncu için UEFA'ya başvurarak geçici lisans çıkartacak.

Beşiktaş’ta Josef de Souza'nın transferinin resmi olarak açıklanmasının ardından önemli bir detay ortaya çıktı.

AL AHLİ, EVRAKLARI GÖNDERMİYOR

Ortaçizgi'de yer alan habere göre; Al Ahli, siyah-beyazlıların Brezilyalı oyuncunun lisansını çıkarması için gerekli evrakları göndermediği öğrenildi.

Al Ahli Kulübü, Josef de Souza’nın kendileriyle 1 yıl daha sözleşmesi bulunduğunu ve Brezilyalı oyuncunun haksız fesih yaptığını gerekçe olarak gösterdi.

SOUZA'NIN HAKLI GEREKÇESİ VAR

Ancak Brezilyalı oyuncu, maaşının 5 ay ödenmemesi nedeniyle haklı gerekçeyle sözleşmesini tek taraflı feshetti. Kurallar gereği, bir oyuncunun maaşı 4 ay ödenmemesi durumunda haklı fesih durumu ortaya çıkıyor. Souza da bu nedenle Al Ahli Kulübü ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti.

OLUMSUZ SONUÇTA JOSEF SOUZA SORUMLU OLACAK

Beşiktaş yönetimi ise yaşanan bu süreç hakkında Souza ile görüşme gerçekleştirirken Beşiktaş Kulübü Hukuk Depertamanı tarafından da gerekli tüm belgelerin incelendiği ve herhangi bir sorun olmadığı belirtildi.

Ayrıca Suudi Arabistan kulübünün süreçten haklı çıkması durumunda ortaya çıkacak olan tazminatın tecrübeli oyuncu tarafından karşılanacağı dair sözleşmeye madde koyuldu

GEÇİCİ LİSANS ÇIKARTILACAK

Ayrıca siyah beyazlı kulüp, Josef de Souza’yı maçlarda oynatabilmek için harekete geçiyor. Beşiktaş yönetimi, 31 yaşındaki oyuncu için UEFA'ya başvurarak geçici lisans çıkartacak.

 

Beşiktaşta Josef krizi Al Ahli evrakları göndermiyor...

Thiago Silva Chelsea formasıyla ilk antrenmanına çıktıYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber