Geri Dön

Beşiktaş'tan loca hamlesi! Kasasını dolduracak

Beşiktaş'ta yönetim yeni kaynak arayışı kapsamında tribün gelirlerini artırmak için harekete geçti. Siyah-beyazlı kulüpten loca hamlesi geldi. İşte Kartal'ın kasasına girecek o rakam...

Pandemi döneminde çok uzun süre tribün gelirlerinden mahrum kalan ve ardından döviz kurunda yaşanan artış nedeniyle borçları katlanan Beşiktaş'ta yönetim yeni gelir kaynağı yaratmak için harekete geçti.

25 adet loca yapılacak

Siyah beyazlılar daha önce Vodafone Park'ta 1903 Tribünü olan alanda inşaata başlayarak o bölgeye 25 adet loca yapacak. 

Beşiktaştan loca hamlesi Kasasını dolduracak

7 Milyon TL gelir

Çalışmalar hızlanırken inşaat süresince o bölge beyaz branda ile örtüldü ve taraftara kapandı. Yönetim buradan yaklaşık 6 ile 7 milyon tl arasında gelir bekliyor.

Beşiktaştan loca hamlesi Kasasını dolduracak

Şampiyonlar Ligi'nden beklenen gelir gelmedi

Bu arada Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde 5 maçta sıfır puan alınması nedeniyle galibiyet ya da beraberlik karşılaşlığında UEFA'nın ödeyeceği primden oldu.

Beşiktaştan loca hamlesi Kasasını dolduracak

Kayıp 151 milyon TL

Şampiyonlar Ligi C Grubu'nda çıktığı 5. maçtan da yenilgiyle ayrılan Beşiktaş yine puan ve primle tanışamadı. Kartal'ın dev turnuvadaki toplam para ödülü kaybı 11.2 milyon euroya (151 milyon lira) ulaştı.

UEFA sezon başında gruplarda elde edilecek her galibiyet için kulüplere 2.8 milyon euro (38 milyon lira) prim verileceğini ilan etmişti. Beraberliğin prim miktarı ise 930 bin euro (12.5 milyon lira) olarak belirlenmişti. (Ajansspor)

Beşiktaştan loca hamlesi Kasasını dolduracak

 
Transfer | Eray Cömert resmen Valencia'da
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber