Geri Dön

Bir koltuğa üç aday

Galatasaray, Duygun Yarsuvat'ın ardından gelecek başkanını seçecek.

Bir koltuğa üç aday

Ünal Aysal’ın başkanlığı bırakmasının ardından, kısa dönemli de olsa koltuğa oturan Duygun Yarsuvat, bugün koltuğunu Dursun Özbek, Ahmet Özdoğan ve Turgay Kıran’dan birine teslim edecek. Galatasaray Lisesi’nde saat 10.00’da başlayacak seçimli genel kurulda oy kullanma, 15.00’te tamamlanacak.

Galatasaray’da olağan seçimli genel kurul bugün yapılacak, sarı-kırmızılılar 36. başkanını seçecek.

Sarı-kırmızılı kulübün 99. dönem yönetiminin belirleneceği genel kurul, Galatasaray Lisesi’nde saat 10.00’da başladı. Aidatlarını yatırmış 7 bin 908 üyeden, yakın zamanda vefat eden ve kulüpte çalışanların düşülmesinin ardından, 7 bin 856 üye oy kullanabilecek. Üyelerin oylarını kullanabilmeleri için 15 sandık konacak ve oy verme işlemi saat 15.00’te sona erecek.

Başkan Duygun Yarsuvat’ın yeniden aday olmadığı seçimde Dursun Özbek, Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan başkanlık yarışı verecek. Genel kurul üyeleri Dursun Özbek için kırmızı, Ahmet Özdoğan için sarı ve Turgay Kıran için de gri renkte basılan oy pusulalarını kullanacak.

Sarı-kırmızılı kulüp, üst üste yapılan olağanüstü seçimli genel kurulların ardından 5 yıl sonra olağan takvime göre bir kongreye gidecek. Galatasaray’da son olağan seçimli genel kurul, 27 Mart 2010 tarihinde Adnan Polat ve Adnan Öztürk’ün seçim yarışına sahne oldu. Polat’ın ikinci kez başkan olduğu bu kongre sonrası aradan geçen 5 yılda 3 kez olağanüstü seçimlere gidildi. Adnan Polat’ın yerine göreve gelen Ünal Aysal, 3 yıl için seçilen ilk başkan olma özelliği taşımasına karşın, görev süresinin ikinci yılında yeniden kulübü olağanüstü seçimli genel kurula götürerek yönetimini yeniledi. Aysal, üzerinden yaklaşık 1,5 yıl geçmesinin ardından tekrar olağanüstü kongre kararı alıp, bu kez aday olmadı.

7 aylık serüven

25 Ekim 2014 tarihinde Galatasaray başkanlığına seçilen ve koltuğu Ünal Aysal’dan devralan Yarsuvat, 210 günlük bir geçiş döneminde görev aldı. Sözünü tutarak yeniden aday olmayan Yarsuvat, bu süreçte Prandelli’yi gönderdi, Hamza Hamzaoğlu’nu takımın başına getirerek takımın 4. yıldıza iyice yaklaşmasını sağladı. Yarsuvat döneminde Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, Galatasaray Sutopu Takımı ve Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı lig şampiyonluklarına imza attı. Yarsuvat döneminde mali sorunlardan en fazla etkilenen branş ise erkek basketbol takımı oldu. Carlos Arroyo başta olmak üzere pek çok oyuncu ayrıldı.

Bir koltuğa üç aday

Trabzonspor, Fenerbahçe'ye hazırlanıyorYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber