Geri Dön

Bitci MXGP of TURKEY heyecanı başladı

Dünya Motokros Şampiyonası'nın 8'inci etabı Bitci MXGP of TURKEY'de heyecan başladı.

Bitci MXGP of TURKEY heyecanı başladı

Dünya Motokros Şampiyonası'nın 8'inci etabı Bitci MXGP of TURKEY'de heyecan başladı.

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde "Dünyanın En İyi Pisti" ödüllü Afyon Motor Sporları Merkezi'nde yapılan Bitci MXGP of TURKEY, Motokros Avrupa Şampiyonası ve FIM Kadınlar Dünya Motokros Şampiyonası yarışlarıyla start aldı.

KADINLAR ETABI BÜYÜK HEYECANA SAHNE OLDU

FIM Kadınlar Dünya Motokros Şampiyonasının gerçekleştirilen ilk yarışında İtalyan pilot Kiara Fontanesi, damalı bayrağı ilk gören isim oldu. Serbest antrenman ve sıralama turlarında da ilk sırada yer alan Fontanesi, 25.15.247lik derecesi ile ilk etabı kazanan isim oldu. 6 kez dünya şampiyonu olmayı başaran Fontanesi, bu sezonki ilk yarışını da kazanmış oldu. İlk etabı, Kawasaki takımından Yeni Zelandalı Courtney Duncan 2nci sırada tamamlarken, Hollandalı Amandine Verstappen 3üncü sırada yer aldı.

Öğleden sonra koşulan 2nci yarış ise ilk yarışta olduğu gibi Kiara Fontanesi ve Courtney Duncan arasında geçti. Son tura önde giren Kiara Fontanesiyi geride bırakan Kawasaki pilotu Courtney Duncan bu etabı 25.06.664lük derecesiyle ilk sırada tamamladı. Kiara Fontanesi, 25.07.006lık derecesi ile 2nci olurken, Hollandalı pilot Nancy Van De Ven ise 25.41.040 ile bu etabı 3üncü sırada tamamladı.

Koşulan 2 etap sonunda Duncan ile Fontanesi, eşit puan ile Türkiye etabını tamamladı. Yarış kuralları dahilinde 2nci yarışı kazanan Courtney Duncan, Türkiye ayağının kazananı oldu. 47 puan toplayan Fontanesi 2nci sırada yer alırken, Yamaha pilotu Nancy Van De Ven 38 puanla bu etabın 3üncüsü oldu.

Bitci MXGP of TURKEY heyecanı başladı

AVRUPA MOTOKROS ŞAMPİYONASI AYAĞINDA DE BORTOLİ FIRTINASI

Motokros Avrupa Şampiyonasının gerçekleştirilen 2 etabın da galibi Davide De Bortoli oldu. Sabah gerçekleştirilen ilk yarışta De Bortoli, 30.29.774lük derecesi 1inci olurken, Simone Croci 2nci, Fransız pilot Nicolas Dercourt ise 3üncü oldu. Öğleden sonra gerçekleştirilen 2nci yarışta ise De Bortoli bu sefer 30.25.528lik derecesi ile finiş noktasını ilk gören isim olurken, Polonyalı Tomasz Wysocki 2nci, Simone Croci yarışı 3üncü tamamladı. 2 etap sonunda De Bortoli topladığı 50 puanla Türkiye ayağını 1inci sırada tamamladı. Simone Croci 42 puanla 2nci olurken, Tomasz Wysocki 40 puanla 3üncü olarak Türkiye ayağını noktaladı.

TÜRKİYE ADINA GURUR KAYNAĞI IRMAK YILDIRIM

MXGP of TURKEY'in bugün gerçekleştirilen FIM Kadınlar Dünya Motokros Şampiyonasında yarışan Irmak Yıldırım bir ilke imza attı. 16 yaşındaki sporcu, Kadınlar Dünya Motokros Şampiyonasında mücadele eden ilk Türk sporcu olurken, iki yarışı da puan alamadan tamamladı. Yarış sonrası açıklamalarda bulunan Yıldırım, dünyanın en iyileri ile yarıştığı için gururlu olduğunu söylerken, bundan sonrası için adım adım ilerleyeceğini vurguladı.

MXGP of TURKEY, yarın koşulacak MXGP ve MX2 yarışlarıyla son bulacak. Dünya Motokros Şampiyonası'nın 9'uncu etabı MXGP of AFYON ise 7 Eylül Salı günü yine Afyon Motor Sporları Merkezi'nde start alacak.

Gedson Fernandes ve Gomis geri dönecek mi? | Galatasaray gündemi | Nevzat Dindar
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber