Geri Dön

Bonservis Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Futbolda Bonservis Ne Anlama Gelir?

Futbolda kullanılan birçok terim dilimize Fransızca, İngilizce ve Latince gibi Avrupa dillerinden geçmiştir. O terimlerden biri olan bonservis kelimesi Fransızca kökenlidir. Bon kelimesinin Türkçe karşılığı iyidir. Servis ise hizmet anlamına gelir. Eskiden, bir kişinin eski iş yerinden hizmetlerinin karşılığı aldığı iyi hizmet belgesine bonservis adı verilirdi. Bonservis nedir, TDK sözlük anlamı ne demek? Futbolda bonservis ne anlama gelir? Sizin için tüm yönleriyle ve örnek cümlelerle birlikte derledik.

Bonservis Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? Futbolda Bonservis Ne Anlama Gelir?

Futbolda terim olarak kullanılan diğer yabancı kökenli sözcükler şu şekilde sıralanabilir: 1- Kontrpiyede kalmak 2- Defans 3- Forvet 4- Penaltı 5- Korner 

Bonservis Nedir, TDK Sözlük Anlamı Ne Demek? 

Bonservis kelimesinin sözlük anlamı takdir edilen, beğeni toplayan, iyi hizmettir. Ancak bu kelime günümüzde sadece futbol terimi olarak kullanılır. 

Futbolda Bonservis Ne Anlama Gelir? 

Futbolda bonservis, bir takımla sözleşmesi süren oyuncuyu transfer etmek için o takıma ödenmesi gereken bedel anlamına gelir. Futbolcunun mevkiine, istatistiklerine ve yaşına göre bonservis bedeli değişir. 

Örnek Cümle:  ''Barcelona, bonservisi elinde olan genç yıldızı renklerine bağladı.''

Şenol Güneş: "Kazanmayı düşünürken berabere bile kalamadı"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet