Geri Dön

Bucaspor'dan İZVAK'a çağrı: Üvey evlat olmayalım

İzmir Büyükşehir’in kentteki profesyonel spor kulüpleriyle toplam 10 milyon liralık reklam anlaşması kararı alması heyecan yarattı. Ci Group Buca Başkanı Cihan Aktaş, dağıtımı yapacak olan İZVAK’tan adaletli dağıtım istedi.

Bucaspor'dan İZVAK'a çağrı: Üvey evlat olmayalım

İzmir Milliyet

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, kentin tanıtımında spor kulüplerinin de rol alması için profesyonel spor kulüpleriyle geçen hafta 10 milyon lira tutarında reklam anlaşması kararı alması, heyecan uyandırdı. Bu konuda bir açıklama yapan, Ci Group Buca Başkanı Cihan Aktaş, “Büyükşehir Belediyesi’nin desteğinden mutluluk duyuyoruz. Umut ediyoruz ki, adaletli bir dağılım yapılır” dedi. 

İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) çatısı altındaki kulüplerin üst düzey temsilcileriyle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ekim ayında yapılan ilk zirvenin ardından başlatılan çalışmaların 60 gün gibi kısa bir sürede tamamlandığını vurgulamış, “Saat Kulesi İzmir için neyse, spor kulüplerimiz de bizim için odur. Tüm gücümüzle kulüplerimizin yanındayız. İZVAK çatısı altındaki Göztepe, Altay, Altınordu, Menemenspor, Karşıyaka, Bucaspor, Bergamaspor ve İzmirspor’a toplamda 10 milyon lirayı bulan reklam vererek hem kulüplerimize destek olacağız hem de EXPO, Terra Madre Gastronomi Fuarı gibi uluslararası alanda duyulmasını istediğimiz çalışmalarımızın tanıtımını kulüplerimiz aracılığıyla yapacağız” ifadelerini kullanmıştı.  

‘En borçlu kulübüz’

35 yıl sonra Bölgesel Amatör Lig’e gerileyen, 92 milyon liralık borcuyla da maddi anlamda büyük sorun yaşayan Ci Group Buca’nın Başkanı Cihan Aktaş, kulübün zor gününde sorumluluk aldıklarını belirtti, “Herkes bizi bu yükün altında bırakıp kenara çekildi. Türk futbolunun 91 yıllık çınarı Bucaspor, İzmir’in 92 milyon lirayla en borçlu kulübü oldu. Gelinen noktada İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu destek, bizler için çok önemli ve çok değerli. Süreci yakından takip ediyoruz” dedi. 

‘Üvey evlat olmayalım’

İzmir Büyükşehir’den gelen müjdeli haberin ardından Türkiye Futbol Fedarasyonu Başkanı Nihat Özdemir’den de destek sözü aldıklarını belirten Cihan Aktaş, “Bucaspor’a İzmirlilerden bulamadığımız desteği, Federasyonumuzdan ve Başkanımız Nihat Özdemir’den bulduk. El birliğiyle Bucaspor’u ayağa kaldırmak istiyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e teşekkürü bir borç bildiklerini kaydeden Aktaş, sözlerini şöyle noktaladı: “Ancak son günlerde gelen duyumlar bizleri üzüyor. Umut ediyorum ki İZVAK, İzmir’in en borçlu kulübü olan ve büyük desteğe ihtiyacı olan Bucaspor’un çığlığına sessiz kalmaz ve adaletli bir dağıtım yapar. Bucaspor’un üvey evlat muamelesi görmesini kabul edemeyiz. Süreci yakından takip edeceğiz.”

B. Mönchengladbach'ın 2020-21 Şampiyonlar Ligi'nde attığı tüm gollerYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet