Geri Dön

Bursa voleybolunda bir devir sona erdi

BURSA Büyükşehir Belediyespor, TVF Vestel Venüs Sultanlar Ligi ve CEV Challenge Kupası katılım haklarını Aydın Büyükşehir Belediyespor'a devretti.

Bursa voleybolunda bir devir sona erdi

Bursa Büyükşehir Belediyespor, TVF Vestel Venüs Sultanlar Ligi ve CEV Challenge Kupası katılım haklarını Aydın Büyükşehir Belediyespora devretti.

TVF Vestel Venus Sultanlar Liginin yanı sıra Avrupada da büyük başarılar elde eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, lige katılım hakkını Aydın Büyükşehir Belediyespora devretti. Yapılan görüşmelerde iki taraf Bursa Büyükşehir Belediyesporun lige katılım hakkını satın alma konusunda anlaşma sağladı. Buna göre TVF Vestel Venüs Sultanlar Liginin 2018-2019 sezonunda Bursa Büyükşehir Belediyesporun yerine Aydın Büyükşehir Belediyespor yer alacak. Ayrıca lig haklarının yanı sıra anlaşma sonucunda Aydın Büyükşehir Belediyespor, Bursa Büyükşehir Belediyesporun CEV Challenge Kupası karşılaşmalarına katılım hakkını da devraldı. Bursa Büyükşehir Belediyespor'un altyapıdaki faaliyetlerine ise devam edeceği belirtildi.

Geçtiğimiz sezon Bursa Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol Takımı formasıyla ter döken isimler de kulüpten ayrıldı. Hollanda Milli Takım oyuncusu Yvon Belienin yanı sıra Merve İkbal Albayrak, Beşiktaşa transfer olurken Fatma Yıldırım da Fenerbahçeye geçti. Başarılı libero oyuncusu Aylin Sarıoğlunun ise Nilüfer Belediyespora transfer olması bekleniyor.

TVF Vestel Venus Sultanlar Liginde istikrarlı bir şekilde üst sıraları kovalayan Bursa Büyükşehir Kadın Voleybol Takımı, 2 kez de CEV Challenge Kupasını Türkiyeye getirmişti. Bursa temsilcisi, geçtiğimiz sezon CEV Challenge Kupası'nda ise final oynamıştı.

DHA-Spor - Türkiye-Bursa / Merkez - Gürkan DURAL

2018-06-07 14:36:09

YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber