Konyaspor Çağdaş Atan: Sahada tek bir takım vardı

Çağdaş Atan: Sahada tek bir takım vardı

28.01.2024 - 16:57 | Son Güncellenme:

Konyaspor Teknik Direktörü Fahrudin Omerovic ve Başakşehir Teknik Direktörü Çağdaş Atan açıklamalarda bulundu.

Çağdaş Atan: Sahada tek bir takım vardı

Süper Lig'in 23'üncü haftasında Konyaspor, sahasında ağırladığı Başakşehir'e 3-2 mağlup oldu. Mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında Konyaspor Teknik Direktörü Fahrudin Omerovic ve Başakşehir Teknik Direktörü Çağdaş Atan açıklamalarda bulundu.

Haberin Devamı

Konyaspor Teknik Direktörü Fahrudin Omerovic, erkan golü bulduklarını ancak ikinci yarı takımın performansının düştüğünü söyledi. Uzun süredir kazanamadıkları için takımda psikolojik problem olduğunu belirten Omerovic, "Esas problem, bizim takımımızda daha fazla psikolojik. Çünkü uzun zamandır kötü gidişat var. Son maçlarda iyiye doğru giden bir grup var. İnanan, sonuna kadar savaşan, sonuna kadar oyunda kalmak isteyen, oyuncu grubumuz var. Maalesef gole baktığın zaman Antalya maçı, Gaziantep maçı, bugünkü maç çok şey kaçırdık. Çünkü takımın özgüveni şu anda, zaten takım gergin. Oyunun kırılma noktası da penaltı pozisyonudur" dedi.

"KRİTİK MAÇA TECRÜBESİZ HAKEM VERİLDİ"
Omerovic, hakem Alper Akarsu'nun tecrübesiz olduğunu belirterek, ''Çok kritik maça, böyle tecrübesiz bir hakemin verilmesi bana göre çok mantıksız. Daha önce baktığımız zaman, Antalya maçı ve Gaziantep maçında tecrübeli hakem yönetmiş" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Omerovic, oyuncuların gergin olduğu için ikinci yarı daha fazla itirazlar olduğunu belirterek, "Sahadaki iki takım bir şey yapıyorsa, en azından adalet istiyoruz. O da biraz bizim gerginliğimiz artırmış olabilir. İlk önce biz, kendi hatalarımızı düzeltmek zorundayız. Sonuçta sonuna kadar savaşmak zorundayız'' diye konuştu.

ÇAĞDAŞ ATAN: SAHADA TEK BİR TAKIM VARDI
Başakşehir Teknik Direktörü Çağdaş Atan, sahada tek bir takım olduğunu belirterek, şunları söyledi: ''Bugün sahada bir tane takım vardı diyebilirim, net olarak. Maçın birinci dakikasından sonuna kadar oyunu isteyen, hata yapsa da vazgeçmeyen, pas oyunuyla devam eden, oyunu domine eden, çeşitli hücum varyasyonları deneyen, topun kıymetini bilmeye çalışan, sabırlı oynayan, gerektiğinde iyi hücum eden bir Başakşehir takımı vardı. 2-0'dan Konya gibi deplasmanda geriye dönmek bence çok önemli takımım için. Bu bize ileride çok şeyler kazandıracaktır diye düşünüyorum. Zaten son 12 haftadır üstün bir performans gösteriyoruz. Son maç Fenerbahçe maçı bir kayıp oldu, ama yolumuza tekrardan devam etmemiz gerektiğini oyuncularımıza anlattık.''