Geri Dön

Caner: G.Saray'da oynarken F.Bahçe kaybettiğinde üzülüyordum

F.Bahçeli futbolcu Caner Erkin, şampiyonluğa inandıklarını belirterek Fenerbahçeliliği ile ilgili G.Saray'ı kızdıracak sözler söyledi

Caner: G.Saray'da oynarken F.Bahçe kaybettiğinde üzülüyordum

Fenerbahçeli futbolcu Caner Erkin, takımda kimsenin aklında geçen seneki gibi şampiyonluğu kaçırmak diye bir şey olmadığını belirterek, "Şampiyonluk kupasını kaldıracağız ve bunu taraftara armağan edeceğiz" dedi.

Caner, Fenerbahçe Kulübü’nün aylık resmi dergisinin mayıs sayısında yayımlanan röportajında, takım olarak şampiyonluk ipini göğüsleyeceklerine sonuna kadar inandıklarını vurgulayarak, "Şampiyonluk kupasını kaldıracağız ve bunu taraftara armağan edeceğiz. Herkesin için rahat olsun" diye konuştu.

Taraftarlarından kendilerini sabırla desteklemelerini isteyen Caner, "Taraftardan tek beklentimiz; maç içinde geri düştüğümüz zaman her türlü desteği versinler. Bucaspor maçı bunun en güzel örneği. 30 dakikada 4 gol atıyoruz. Sırf Bucaspor’a değil, Beşiktaş’a, Galatasaray’a, herkese karşı maç alabiliriz.

Taraftarımız her zaman, her dakika, 90 5. dakikada olsa bile sabırlı olsun ve destek versin" ifadelerini kullandı.

"TRABZONSPOR’UN 3 BÜYÜKLERİN İÇİNE GİRDİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM"

Şampiyonluk mücadelesi yaptıkları Trabzonspor ile aralarındaki rekabetin bu sezonluk olduğunu dile getiren Caner Erken, "Trabzonspor’un ’3 Büyüklerin’ içine girdiğini düşünmüyorum. Galatasaray ve Beşiktaş bizim ezeli rakiplerimiz.

Onların düşük bir sezon geçirmeleri ve yarıştan erken kopmaları, Trabzonspor’un bu kadar öne çıkmasına sebep oldu. Ben inanıyorum ki; Trabzonspor puan kaybedecek ve biz inşallah Ankaragücü maçında taraftarımızın karşısına hem lider hem şampiyon olarak çıkacağız" şeklinde konuştu.

Trabzonspor’un ilk yarıya göre kötü maçlar çıkardığını kaydeden Caner, şöyle devam etti: "Ben şansa inanmıyorum ama şans yanlarında... Son dakikalarda çok güzel goller buluyorlar. Takım olarak bence çok yetenekli oyuncuları yok. Takımda oyun, 3-4 kişinin üstüne yüklenmiş durumda. Burak, Selçuk ve Jaja gibi… Onlar da biraz tökezlediğinde veya vasat oynadıklarında yani vasıflarının üzerine çıkmadıklarında takım çok zorlanıyor. Ama işte, zorlansalar bile son anlarda buldukları gollerle buraya kadar geldiler. Bundan sonrası için aynı gidişatın devam edeceğini sanmıyorum. Takımın üzerinde çok büyük stres ve baskı oluşacak."

"MAÇ KAYBETTİĞİMİZDE KENDİMİ ÇOK KÖTÜ HİSSEDİYORUM"

Caner Erkin, Galatasaray’da oynarken, Fenerbahçe maç kaybettiğinde üzüldüğünü açıkladı.

"Fenerbahçeliliğime gelirsek, Galatasaray’da oynarken bile Fenerbahçe kaybettiğinde üzülüyordum" diyen Caner, "Açık açık söyleyeyim bunu. Buradayken de maç kaybettiğimizde kendimi çok kötü hissediyorum. Bütün gece aklıma o maç ve takım arkadaşlarım takılıyor. Kazandığımızda ise tadından yenmiyor" ifadelerini kullandı.

Caner, Rusya’ya bir daha dönmeyi düşünmediğini, o defteri kapattığını anlatarak, "İlk önce nasıl bir Fenerbahçeli olduğumu Türkiye’ye ve bütün dünyaya göstermek zorundayım. Bunu kendim ve Fenerbahçe için yapmak zorundayım. Şu an için tüm hedefim Fenerbahçe’de yaşanabilecek tüm başarıları yakalamak. Daha sonrası için Avrupa’daki takımlarda oynamayı isterim" dedi.

Nihat Özdemir golf oynadı!YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber