Geri Dön

CAS, Eskişehirspor ve Sivasspor'un cezasını onadı!

CAS, Eskişehirspor ve Sivasspor'a verilen 1 yıl Avrupa Kupaları'ndan men cezasını onadı. Bu cezanın ardından Süper Lig'de 7. sırada bitiren Kardemir Karabükspor ile 8. sırada bitiren Bursaspor Avrupa'da Türkiye'yi temsil edecek. CAS'ın kararını değerlendiren Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, Eskişehirspor ve Sivasspor için üzüntülerini dile getirirken, "Bize verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek istiyoruz" dedi. Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan ise hak etmedikleri bir ceza aldıklarını ifade etti.

CAS, Eskişehirspor ve Sivasspor'un cezasını onadı!

SİVASSPOR CEPHESİ

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), Sivasspor'un Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) organizasyonlarından 1 yıl men edilmesi kararını onadı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Sivasspor Kulübünce UEFA'nın verdiği "Avrupa Ligi'nden 1 yıl men cezası kararı"na karşı yapılan itiraz, CAS tarafından reddedildi.

Böylece, kırmızı-beyazlı ekibe verilen ceza, CAS tarafından onandı.

Sivasspor Kulübü, UEFA'nın 6 Haziran'daki kararı üzerine CAS'a başvurmuştu.

ESKİŞEHİRSPOR CEPHESİ

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS), Eskişehirspor'un Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) organizasyonlarından 1 yıl men edilmesi kararını onadı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Eskişehirspor Kulubü'nce, UEFA'nın verdiği "Avrupa Ligi'nden 1 yıl men cezası kararı"na karşı yapılan itiraz, CAS tarafından reddedildi.

CAS tarafından onanan ceza nedeniyle Es-Es'ler, Avrupa kupalarına gidemeyecek.

Eskişehirspor Kulübü, UEFA'nın 6 Haziran'daki kararı üzerine 16 Haziran'da CAS'a başvurmuştu.

Sivasspor ve Bursaspor'un yerine Avrupa'ya gidecek ekipler!

Bu cezanın ardından Süper Lig'de 7. sırada bitiren Kardemir Karabükspor ile 8. sırada bitiren Bursaspor Avrupa'da Türkiye'yi temsil edecek.

Kasımpaşa, Süper Lig'i 6. sırada bitirmesine rağmen UEFA Lisansı alamadığı için Avrupa'ya gidemiyor.

BURSASPOR'DAN İLK TEPKİ

UEFA'nın 1'er yıl Avrupa kupalarına katılmama cezası verdiği Eskişehirspor ile Sivasspor'un CAS'a yaptıkları başvurular olumsuz sonuçlandı. Sivasspor'un yerine Kardemir Karabükspor ile Eskişehirspor'un yerine Bursaspor'un UEFA Avrupa Ligi'nde mücadele etmeleri kesinleşti. Buna göre Bursaspor, üst üste 5'inci kez Avrupa'ya çıkma hakkını da elde etmiş oldu.
CAS'ın kararını değerlendiren Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, Eskişehirspor ve Sivasspor için üzüntülerini dile getirirken, "Bize verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek istiyoruz" dedi.

BÖLÜKBAŞI: HAZIRLIKLARIMIZ BAŞLADI
Bursaspor Başkanı Bölükbaşı, "Bize UEFA'dan Avrupa Ligi için gelen davette söylediğim gibi düşüncelerim değişmedi. Sivasspor ve Eskişehirspor için gerçekten Avrupa'ya gidemedikleri için üzüldüm. TFF tarafından bize UEFA Avrupa Kupaları için davet gelmişti. Bu nedenle çalışmalara bir hafta önce başlamıştık. Bize verilen Avrupa görevini en iyi şekilde yerine getirmek istiyoruz" dedi.

ESKİŞEHİRSPOR BAŞKANI HOŞCAN: "HAK ETMEDİĞİMİZ BİR CEZA ALDIK"

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, CAS'ın Avrupa kupalarından 1 yıllık men cezasını onaması kararıyla ilgili olarak, "Hak etmediğimiz bir ceza aldık" dedi.

UEFA Disiplin Kurulu tarafından Eskişehirspor ve Sivasspor'a verilen bir yıl Avrupa kupalarından men cezası CAS tarafından da onandı. Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, yaptığı açıklamada hak etmedikleri bir ceza aldıklarını söyleyerek şöyle konuştu:

"Hak etmediğimiz bir ceza aldık. Tüm camia olarak, bugün CAS'tan gelecek sevindirici bir haber bekliyorduk, ama olmadı. Çok üzgünüz. Camiamıza Avrupa kupalarına katılma sevinci yaşatmak için gerekli olan tüm hukuki adımları atmış olmakla birlikte arzuladığımız ve umut ile beklediğimiz sonuca ulaşamadık. Ancak umut ediyorum ki bu olayların sorumluları da cezalarını çekerler. Bundan sonra Türk futbolunun bu tür olaylar ile anılmaması en büyük amacımız olmalıdır."

KARDEMİR KARABÜKSPOR BAŞKANI: AVRUPA'DA GRUPLARA KALMAK İSTİYORUZ

Sivasspor ve Eskişehirspor'a verilen Avrupa kupalarından 1 yıl men cezası ardından tarihinde ilk kez Avrupa kupalarına katılacak Kardemir Karabükspor'un Başkanı Mustafa Yolbulan, "Turu geçmek ve gruplara kalmak istiyoruz" dedi.
Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Mustafa Yolbulan, Sivasspor ve Eskişehirspor'un Avrupa kupalarına katılamamalarının kendileri için üzüntü verici bir durum olduğunu söyledi. Başkan Yolbulan, bu durumun içlerine sinmediğini ifade ederken, "Keşke böyle olmasaydı da Eskişehirspor ve Sivasspor Avrupa'ya gitseydi" dedi.
Avrupa kupalarına katılma olasılıkları olduğunu düşünerek hazırlıklarını buna göre yaptıklarını ifade eden Başkan Yolbulan, şöyle konuştu:
"Kura çekimi 18 Temmuz'da. Kura sonrası ilk maçın içeride mi yoksa dışarıda mı oynanacağı belli olduktan sonra ona göre kamp programının süresi organize edilecek. Biz hazırız. Kardemir Karabükspor için tarihi bir olay. Ülkemizi en iyi bir şekilde temsil etmek için iddialı bir şekilde sahaya çıkacağız. Avrupa'da oynamış olmak için sahaya çıkmayacağız. Turu geçmek, ondan sonra da gruplara kalmak istiyoruz. Hocamız, futbolcularımız ve yönetim olarak iddialıyız. İnşallah önce gruplara kalmayı sonra da gruplardan çıkmayı gerçekleştirebilirsek ne mutlu bize."

Iker Casillas futbola veda etti!YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber