Geri Dön

Cengiz'den derbi yorumu: "İkisi de üzülmesin"

Şampiyonluk mücadelesini yakından ilgilendirecek karşılaşmayı değerlendiren Başkan Cengiz, “İkisi de değerli rakibimiz. İkisinin de üzülmemesini istiyorum. Rakiplerimiz ne kadar güçlü olursa biz o kadar güçlüyüz. İkisi de üzülmesin

Cengiz'den derbi yorumu: "İkisi de üzülmesin"
NEVZAT DİNDAR

Fernando Muslera’nın imza töreninde ilk sözü alan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündemdeki konularla ilgili konuştu.

Başkan Cengiz, “Diğer futbolcular sakın alınmasın, Muslera çok sevdiğimiz bir insan. Kaptan gibi kaptan. 10 yıldır bizimle beraber... Ayağı kırıldığında yokluğu arandı. Sakın diğer kalecilerimiz alınmasın, çünkü o Muslera... Ligde 10 sene üst üste aynı takımın formasını giyen ilk futbolcu. Kendisine yakın tek isim sanırım Alex. Ayrıca Simovic’ten sonra gol atan yabancı kaleci. Galatasaray’da 14 kez kupa kazanan yabancı oyuncu ve bu bir rekor. Ligde 300 maç barajını geçen ilk yabancı futbolcu. 303 maça çıkmış, 113 maçta gol yememiş. Toplam maç sayısı 374. Muslera kalede olunca herkes güveniyor” diye konuştu.

Galatasaray Başkanı, “Muslera bizim her şeyimiz. Türkçesi de oldukça iyi. İnşallah Galatasaray’a başkan da olur” ifadelerini kullandı.

Mustafa Cengiz; Luyindama, Marcao, Mustafa Muhammed’in sözleşmeleriyle ilgili bir soru üzerine, “Bizim değer verdiğimiz futbolcular. Eşik, taban, tavan fiyat yok, o anda kulübün mali yapısına bağlı. Bütün bunlar ciddi faktörler. Bir yapılandırma da imzalayacağız. Ana şartlardan biri bütçemizi önemli ölçüde düşürmek. Ben tekrar Muslera’ya teşekkür ediyorum. Maaşını 3 milyon 750 bin eurodan 2,5 milyon euroya indirdi. Müthiş bir indirim. Pandemide de önderlik yaptı, gerçek kaptanlık yaptı bize. 3 kuruşun peşine düşmedi. Bize ihtar çekmedi” dedi.

Bu arada devreye giren 2. Başkan Abdurrahim Albayrak, “Luyindama ve Marcao ile görüşmelerde sona yaklaştık. İnşallah onların imzalarını da başkanımızın önüne götüreceğiz. Mustafa Muhammed’de bütün opsiyon Galatasaray’ın elinde. Her şey Galatasaray’ın menfaati doğrultusunda imzalandı. Mustafa Muhammed Galatasaraylıdır, böyle devam edecek. Hiçbir sorun yok” ifadesini kullandı.

Başkan Cengiz, hafta sonu oynanacak olan Beşiktaş-Fenerbahçe maçıyla ilgili gelen soruya ise “İkisi de değerli rakibimiz. İkisinin de üzülmemesini istiyorum. Rakiplerimiz ne kadar güçlü olursa biz o kadar güçlüyüz. İkisi de üzülmesin, orta yolu bulsunlar” cevabını verdi.

‘Onay makamı genel kuruldur’

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Younes Belhanda’nın sözleşmesinin feshedilmesinin yönetimin kararı olduğunu kaydetti.

Cengiz, bazı çevrelerin, yönetimle, teknik direktör Fatih Terim’i karşı karşıya getirmeye çalıştığını savunarak, “Bizim onay makamımız genel kuruldur. Hocamızın her şeyle ilgili bilgisi var, asla bir sorunumuz yok. Hocamızı da zor duruma düşürmeye çalışıyorlar. Hocamız bu tuzağa düşmedi” ifadelerini kullandı.

Cengizden derbi yorumu: İkisi de üzülmesin

Sergen Yalçın: "Şampiyonluğun ne demek olduğunu hep beraber gördük"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet