Geri Dön

Cenk Tosun ile anlaşma sağlandı! Everton ile Beşiktaş masada...

Beşiktaş'ın yıldız golcüsü Cenk Tosun'u 25 milyon pounda transfer etmek isteyen Everton'ın futbol direktörü Steve Walsh, Türkiye'ye geldi. Cenk Tosun ile anlaşma sağlandığı öğrenilirken, Beşiktaş Kulübü ile pazarlıklar sürüyor.

Cenk Tosun ile anlaşma sağlandı! Everton ile Beşiktaş masada...

Skorer Dış Haberler

Everton Futbol Direktörü Steve Walsh, Cenk Tosun transferini bitirmek için Türkiye'ye geldi.

İngiliz medyasında yer alan habere göre; Everton, Cenk Tosun transferini sonlandırması için Futbol Direktörü Steve Walsh'ı Türkiye'ye gönderme kararı almıştı. Walsh bu akşam Türkiye'ye geldi.

Everton Kulübü, İstanbul'da yaptığı temaslarda anlaşma sağlayarak, Cenk Tosun'u kısa süre içinde kadrosuna katmak istediğini Beşiktaş yönetimine aktardı.

Everton ile Beşiktaş henüz anlaşamadı

İlk görüşmenin ardından Everton ile Beşiktaş arasında bonservis bedeli ve ödeme planı konusunda henüz kesin bir anlaşmaya varılamadı. Everton'ın 25 milyon pound teklif ettiği, Beşiktaş'ın ise 30 milyon pound istediği öğrenildi. İki kulüp yetkilieri bir kez daha görüşerek uzlaşma sağlamaya çalışacak.

Cenk Tosun ile anlaşma sağlandı

Everton, Cenk Tosun ile yaptığı görüşmeden ise olumlu sonuç aldı. 26 yaşındaki oyuncu kulüplerin anlaşması halinde İngiliz ekibinin teklifini kabul etmeye hazır olduğunu Everton temsilcilerine aktardı. Cenk Tosun'a önerilen yıllık ücretin 3,5 milyon pound olduğu belirtiliyor.

Pazarlıklar devam edecek

Hafta sonu da devam edecek görüşmelerin ardından transferin tamamlanması ve Everton'ın Ocak ayının ilk haftası Cenk Tosun'u kadrosuna kattığını resmi olarak açıklaması bekleniyor.

Cenk Tosun ile anlaşma sağlandı Everton ile Beşiktaş masada...

Everton Futbol Direktörü Steve Walsh

Aksal Yavuz, Trabzonspor'u yorumladı | 'Hocanın eli değmiş'YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet