Geri Dön

"Cezayı hakkaniyetli bulmuyorum"

Kulüpler Birliği Başkanı İlhan Cavcav, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA), Sivasspor ve Eskişehirspor'a verdiği Avrupa Ligi'nden 1 yıl men cezasını "hakkaniyetli" bulmadığını söyledi.

"Cezayı hakkaniyetli  bulmuyorum"

İlhan Cavcav, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Eskişehirspor ve Sivasspor'a verilen cezanın uzun zamandır Türk futbolunun içinde biri olarak kendisini çok üzdüğünü belirterek, ceza alan kulüplerin karara itiraz edeceğini düşündüğünü kaydetti.

Cezaya neden olacak fiilin sahiplerinin değil de kulüplerinin cezalandırılmasının, camiaların tarihlerine gölge düşüreceğini vurgulayan Cavcav, şöyle devam etti:

"Cezayı hakkaniyetli bulmuyorum. Fiilin sahiplerinin değil de kulüplerinin cezalandırılması ve tarihlerine gölge düşürülmesi adil olmaz. Evet, böyle bir cezanın verildiğini duymak dahi çok üzücü. Kulüplerimizin cezayı CAS'a götüreceğini tahmin ediyorum. Umarım Avrupa hedefleri, umutları burada kalmaz ve itirazlarında haklı çıkarlar."

- "TFF yalnız bırakıyor"

İlhan Cavcav, Türkiye Futbol Federasyonu'nu (TFF), UEFA'nın verdiği ceza konusunda kulüpleri yalnız bırakmakla eleştirdi.

TFF'nin bu süreçte artık sorumluluğu üstüne almasını beklediğini ifade eden İlhan Cavcav, şunları söyledi:

"Federasyon, yabancı düzenlemesi gibi bir konuda iktidarını gösteriyor. Kulüplerin görüşlerini dikkate almadan karar verdiği düzenlemelerin uygulanması için azami özenle hareket ediyor. Ne zaman ki takımlarımız zora düşse, aleyhlerine bir durum olsa ortada görünmüyor. TFF'nin sorumluluğu almasını bekliyorum. Evet, hepimize bu süreçte daha çok görev düşüyor. Azami dikkati göstermeliyiz. Doğrusu, federasyondan bir yetkilinin bu konuyla ilgili ne söyleyeceğini de çok merak ediyorum."

Hikmet Karaman: "Fazla abartmak istemiyorum lig uzun bir maraton"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner