Geri Dön

Cherchesov'dan Neustadter övgüsü

Bir televizyon programına katılan Rusya Milli Takımı Teknik Direktörü Cherchesov, “Neustadter kendisini geliştirdi. Artık öz güveni de daha yüksek, hatta yürüyüşü bile değişti” diye konuştu.

Cherchesov'dan Neustadter övgüsü

Onur Dinçer / Skorer Dış Haberler - Rusya Milli Takımı Teknik Direktörü Stanislav Cherchesov, futbolcusu Roman Neustadter ile ilgili açıklamalarda bulundu. İsveç karşısında maçın adamı seçilmesinin ardından Türkiye karşısında da fileleri havalandıran deneyimli savunmacı ile ilgili övgü dolu ifadeler kullanan deneyimli teknik adam, oyuncunun son dönemde büyük bir gelişim gösterdiğini söyledi.

‘Öz güveni yükseldi, yürüyüşü bile değişti’

Russia 24 TV isimli televizyon kanalında katıldığı programda süresinin önemli bir bölümünü Fenerbahçeli futbolcuya ayıran deneyimli teknik adam “Roman Neustadter oynadıkça açılıyor, her maç daha iyi bir performans sergiliyor. İyi performans ortaya koydukça kendisine olan güveni de buna paralel olarak arttı. Öz güveni daha yüksek bir insan haline geldi, hatta yürüyüşü bile değişti” dedi.

‘İkili mücadeleleri kazanmaya başladı’

Stanislav Cherchesov şöyle devam etti: “Rusya Milli Takımı’na ilk geldiğiyle şimdiki arasında büyük fark var. Neustadter kendisini sürekli geliştirdi. Artık daha iyi oynadığının kendisi de farkında ve bu, oyuncuya sonraki maçlar için de yeniden güven aşılıyor. İkili mücadelelere daha çok giriyor ve bu mücadelelerden daha çok galip çıkıyor. Daha çok koşup daha hızlı oynuyor”.

‘Vatandaş olarak hesap verecek’

Rusya Milli Takımı Teknik Direktörü, bakanlık çalışanına saldırdığı için tutuklanarak hapse atılan milli futbolcu Kokorin ile ilgili düşüncelerini da açıkladı. Cherchesov “Eğer bir kişi ceza alırsa bu futbola da yansır. Bu saha dışında gelişen kişisel bir konu. Futbolcu olarak değil, vatandaş olarak kendisini savunacak” diye konuştu. Roman Neustadter, Türkiye’ye attığı golün ardından hapisteki arkadaşına destek olmak için Kokorin ile özdeşleşen gol sevincini icra etmişti.

Emre Belözoğlu: "İnşallah bir gün Fenerbahçe’nin başında sizleri mutlu edeceğiz"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber