Geri Dön

Cihan Kaplan, Kazakistan'da şampiyon oldu!

31 Ocak'ta Kazakistan'ın Aktau kentinde düzenlenen Naıza Fighting Championship süper ağır siklet profesyonel MMA müsabakasında Cihan  Kaplan şampiyon oldu.

Cihan Kaplan, Kazakistan'da şampiyon oldu!

31 Ocak'ta Kazakistan'ın Aktau kentinde düzenlenen Naıza Fighting Championship süper ağır siklet profesyonel MMA müsabakasında Kazakistan Şampiyonunu zorlu mücadelenin sonrasında submission ile yenerek şampiyonluk kemerini kazandı.

Geçtiğimiz yıl 30 Mayıs – 03 Haziran tarihleri arasında Ukrayna’nın Odessa kentinde düzenlenen ve 16 ülkeden sporcuların katıldığı MMA Dünya Şampiyonası’nda +94 Kg kategorisinde de  şampiyon olan Cihan  Kaplan 1990 yılı doğumlu, 100 kg ve 1,82 cm boyunda, daha önce  Geleneksel MMA Kemer Organizasyonu Türkiye seçmeleri,C Class İstanbul Külüpler Lig 2 ve 15 Temmuz Şehidi Polis Ferhat Koç MMA Türkiye seçmeleri organizasyonlarındaki başarılarına bu şampiyonluğu ile dünya çapında bir başarı daha eklemiş oldu.

Cihan Kaplan, katıldığı maçların dördünde ilk roundda 2 dakikanın altında bir sürede rakibini yendi.

Mixed Martial Arts (MMA) yani “Karışık Dövüş Sanatları” diğer mücadele sporlarında kullanılan ve çok geniş savunma,mücadele ve atak teknikleri içeren, tam temas mücadele ve savunma sporudur. Her yaşta herkesin yapabileceği bir branş olan MMA branşında başarılı olmak için yoğun ve yüksek tempolu antremanlara vücudumuzu hazırlamamız gerekir.Yüksek efor ve yağ yakımı sayesinde her yaşta ve her kesimden tercih ettiği bir branştır.Amatör anlamda sporcu sayısı da TÜRKİYE’de her geçen gün büyümekte olan bir spor branşıdır.

Cihan Kaplan, Kazakistanda şampiyon oldu

Selçuk İnan: "Bu kez inşallah kazanırız"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber