Geri Dön

Derbi Fener'i gerdi

Galatasaray derbisini akıllarından çıkaramayan sarı-lacivertliler, Gençlerbirliği maçına motive olamadı ve iki puanlık kayıp ortaya çıktı. Oyuncular, derbiyikazanıp barışmayı ve zirveye tutunmayı hesaplıyor

Derbi Fener'i gerdi

Şampiyonluk yarışında bir türlü ön plana çıkamayan Fenerbahçe’nin, son lig maçında Gençlerbirliği ile berabere kalmasındaki nedenin, “Derbi stresi” olduğu ortaya çıktı. Sarı-lacivertli futbolcuların, taraftar tepkisi ve futbolserverlerin eleştirilerinden kurtulmanın tek yolu olarak Galatasaray derbisini gördükleri, şimdiden bu maçın gerilimini yaşadıkları ifade edildi.
Cim-Bom ile Ali Sami Yen Stadı’nda oynanacak olan derbi maçının bir kurtuluş müsabakası olacağını tartışan oyuncular, Fenerbahçe camiasını için o maçın önemini ön plana çıkardılar, ancak diğer maçlara konsantre olamadılar. Can Bartu Tesisleri’nde, futbolcuların kendi aralarında yaptığı konuşmalarda sürekli Galatasaray derbisinden bahsettikleri ve bu maçta alacakları bir galibiyetin tüm olumsuz izleri sileceğine inandıkları belirtildi.

Engel olamadılar
Bursaspor’un çıkışana rağmen, lig şampiyonluğu için kendilerine tek rakip olarak Galatasaray’ı gören Fenerbahçeli oyuncuları, bu düşünceden ne Daum ne de Kocaman kurtarabiliyor. Sarı-lacivertliler, hem derbiyi kazanıp camia ile barışmayı hedefliyor, hem de kendi hesaplarına göre bu galibiyetten sonra şampiyonluğa yürüyeceklerine inanıyorlar.

Enner Valencia çalışmalara başladı!
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber