Geri Dön

Dipten gelen feryat

Attila Gökçeİkisine de yakışmıyor. Türkiye'nin en gelişmiş sanayi kentlerinin temsilcileri futbolda böyle zavallı bir yerde olmamalıydı. Bursaspor da, ev sahibi Kocaelispor da yönetimden kaynaklanan kararsızlıkların, yanlış politikaların bedelini ödüyorlar. Umutlarını Alman antrenör Jörg Berger ile Alman kaleci Zigler'e bağlayıp savuruk bir transfer politikası uygulayan Bursaspor hala takım olamamış. Toplu bir uyumsuzluk içindeki takımda bazı kaliteler zaman zaman ışıldıyor ama sonuç vermiyor.
Kocaelispor son yıllarda garip bir gel - git sürecine girdi. Yıl boyu nonstop transfer etkinliği gösteriyorlar. Kim geldi, kim gitti, şaşırıyorsunuz. Örneğin, Okan Özke, Faruk Sarman, Saffet Akyüz, Seyit Cem iki hafta içinde transfer edilen dört oyuncu... Fenerbahçe'ye giden Mirkoviç de hatırlarda... Bunca gel - git tablosu içinde siz nasıl uyumluluk ve devamlılık sağlayabilirsiniz ?
Puansız ev sahibi ile sadece iki puanı bulunan konuğu dünkü maça telaşlı koşularla başladılar. Kocaelispor soldan Nuri ve Serdar'la yükleniyor ancak Saffet ve Orhan Kaynak ön direk - arka direk arasında rol ve görev paylaşımını beceremiyordu. Saffet Akyüz ilk yarıda iki mutlak gol fırsatında topu auta attı. İkinci yarıda da Orhan Kaynak kale ağzında topu kaleci Serdar'a nişanlayarak hayal kırıklığı yarattı.
Bursaspor ikinci yarıda kontratağa dayalı oyununu daha da agresif biçimde Kocaelispor kalesinin önüne yönlendirdi. Ancak Fatih, Goran, Okan ve Murat Sözkesen net pozisyonları değerlendiremediler.
Kocaelispor kendi evinde de yedinci haftayı galibiyetsiz kaparken, ilk puanını kazanmış oldu. Ancak bu kazanca kim sevinir merak ediyorum ?

Luis Suárez ve Marko Pantelić 'ten aynı maçta hat-trickYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber