Geri Dön

'Domuz' olayı mahkemelik!

Beijing Guoanlı Burak Yılmaz’ın, Jiangsu Suning maçında rakip futbolcuya tokat atmasıyla başlayan olaylar gün geçtikçe büyüyor.

'Domuz' olayı mahkemelik!

ONUR DİNÇER

Beijing Guoanlı Burak Yılmaz’ın, Jiangsu Suning maçında rakip futbolcuya tokat atmasıyla başlayan olaylar gün geçtikçe büyüyor. Milli futbolcunun kırmızı kart görmesiyle sonuçlanan Çin Süper Ligi maçı, sonrasında kulüpler ve taraftarlar arasında tartışmalara evrildi.

Burak Yılmaz bu maç öncesinde Burger King’in yeni bir ürününün tanıtımı için firmanın reklam yüzü oldu. Bu yeni ürün karidesli bir burgerdi. Futbolcunun Li Ang’a tokat atmasının ardından Jiangsu takımı taraftarlarına ait bir sosyal medya hesabından, oyuncuyla dalga geçme maksatlı bir içerik paylaşıldı.

Hesabı sildi

Twitter’ın yasak olduğu ülkede onun yerine kullanılan Weibo isimli ağ üzerinde, reklam filminin afişiyle birlikte “Burak’ı desteklemek için bir domuz burger siparişi vermek istiyorum” ibaresi kullanıldı. Beijing Guoan, kulübün ve Burak Yılmaz’ın yapılan paylaşımdan büyük zarar gördüğünü belirterek, weibo hesabının sahibi hakkında yasal işlem yapılacağını duyurdu.

Kulüp tepkisini ortaya koyunca, hakaret içerikli provokatif iletiyi paylaşan Jiangsu Zuqiubao kullanıcısı önce bu paylaşımı sildi, ardından hesabının adını da değiştirdi.

Domuz olayı mahkemelik

Altay Teknik Direktörü Yücel İldiz: "Herkese, tüm Ege'ye geçmiş olsun."YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber