Geri Dön

Dünya ikincisi boksör Kerem Özmen yurda döndü

Dünya Şampiyonası'nda büyükler kategorisinde ilk kez mücadele eden ve madalya gururunu yaşatarak tarihi bir başarıya imza atan Dünya ikincisi Fenerbahçeli milli boksör Kerem Özmen, yurda döndü.

Dünya ikincisi boksör Kerem Özmen yurda döndü


Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ın ev sahipliğinde düzenlenen Büyük Erkekler Dünya Boks Şampiyonası’nda 63,5 kg finalinde son Olimpiyat şampiyonu Kübalı boksör Andy Cruz Gomez’e mağlup olan ve gümüş madalya kazanarak çok önemli bir başarıya imza atan boksör Kerem Özmen, Türkiye’ye döndü.

Sabiha Gökçen Havalimanı’na akşam saatlerinde iniş yapan milli boksörü, Fenerbahçe Boks Şubesi Sorumlusu Selahattin Atasever ve boks şubesi sporcuları Fenerbahçe ve Türk bayrakları ile karşıladı.

Karşılama seremonisinin ardından Dünya ikincisi boksör Kerem Özmen ile Boks Şubesi Sorumlusu Selahattin Atasever, duygularını Fenerbahçe TV’yle paylaştı.

Dünya ikincisi boksör Kerem Özmen yurda döndü


Milli boksör Kerem Özmen, “Çok gururluyum. Küçüklükten beri sokaktan alıp bu başarımda en büyük emeği olan antrenörüm Yalçın Aydın'a çok teşekkür ediyorum. Gönül isterdi ki ülkeme altın madalyayla döneyim ama nasip değilmiş. Daha çok çalışıp ülkeme nice altın madalyalar kazandıracağıma söz veriyorum. Final maçımdan 1 gün önce Başkanımız Ali Koç’la konuştum, beni motive etti. Allah kendisinden razı olsun. Çok teşekkür ediyorum. Hedefimiz 2024 Paris Olimpiyatları. Daha çok çalışacağız ve inşallah olimpiyatlarda birincilik kürsüsüne çıkacağız.” dedi.

Boks Şubesi Sorumlusu Selahattin Atasever ise, “Biz son iki yılda hep ilklere imza atıyoruz. Olimpiyatlarda ülkemize gümüş madalya getirdik. Buse Naz ve Esra Yıldız olimpiyatlara giden ilk kadın sporcularımız oldu. Burada da yıllar sonra Büyük Erkeklerde Kerem’le ikinciliği aldık. Daha 19 yaşında, çok genç. Çok madalyalar bekliyoruz. 2024 bizi beklesin. Bu gençlerle kadınlarda, erkeklerde bütün madalyaları silip süpüreceğiz. Bu da hem Türkiye’ye hem de kulübümüze armağan olsun. En büyük destekçimiz başta Başkanımız Ali Koç ve yönetimimiz. Gençlere önem veriyor. Bir başkan küçüğünden büyüğüne kadar varlığını gösteriyor. Camiamıza hayırlı olsun. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Mert Nobre: “İnşallah milli aradan sonra daha iyi olacağız”
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber