Geri Dön

Dünya Kobe Bryant’ın ölümünü konuştu

Kobe Bryant’ın ölümü geride kalan haftada dünyanın 1 numaralı gündem maddesi oldu.

ONUR DİNÇER

Helikopter kazasında hayatını kaybeden Kobe Bryant’ın ölümü geride kalan haftada dünyanın 1 numaralı gündem maddesi oldu. 26 Ocak’ta meydana gelen trajik olayın ardından 2 Şubat’a kadar geçen zaman aralığında sosyal medyada ‘Kobe Bryant’ 208 milyon etkileşimle ilk sırayı aldı. 

Evrensel ölçekte herkesin sağlığını etkileyen ‘coronavirus’, 66 milyon rakamıyla ikinci sırada gelirken, Trump’ın azil süreci 59 milyon, Super Bowl 51 milyon ve Grammy ödülleri 12 milyonla onu takip eden konular oldu. Sosyal medya etkileşimlerindeki tablonun benzeri Google aramalarına da yansıdı.

Asya Kıtası dışındaki tüm bölgelerde, ünlü basketbolcunun ölümü, korona virüsü aramalarının önüne geçti. Benzer bir manzara Türkiye’de de oluşurken, ülkede illere göre de konuyla ilgili yapılan aramaların detaylı verileri de ortaya çıktı. 

Kobe Bryant aramalarında İzmir ilk sırayı alırken, onu İstanbul ve NBA tarihinde All-Star seçilen ilk Türk basketbolcu Mehmet Okur’un memleketi Yalova takip etti. ‘Kobe Bryant’ aramalarında bunların hemen ardından Sinop, Giresun ve Rize gibi Karadeniz şehirlerinin sıralanması dikkat çekti.

PSG Kobe'yi andı

Dünya Kobe Bryant’ın ölümünü konuştu

 

Real Madrid'de El Clasico mesaisi!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber