Geri Dön

Durantula şov! 70-68

İlk iki maçta ortalama 102.5 sayı atan ABD, yalnızca 70 sayı bulabildiği karşılaşmada Brezilya’yı Kevin Durant’in muhteşem oyunuyla mağlup etti

Durantula şov! 70-68

Ruben Magnano 2002’de Arjantin efsanesini yaratan antrenördü. 2002 Dünya Şampiyonası’nda Amerika’yı yenip finalde kaybeden, 2004 Olimpiyat Oyunları’nda yine Amerika’yı geçerek altın madalyaya ulaşan koç, şüphesiz ki zehirli bir yılan gibi rakiplerinin üzerine saldıran ABD’nin panzehrini elinde bulunduruyordu. Dün de Amerika’yı yenmeye çok yaklaştı.
Öncelikle tempoyu düşürmeyi başardı Arjantinli koç, sonrasında ikili oyunlarla ABD savunmasının üzerine gitti. Marcelo Huertas ve Tiago Splitter’ı harika kullanan Brezilya, Kevin Durant’in savunma zaaflarından faydalanmak için pota altında Marcus Vinicius’un yüzü dönük hücumlarını etkili kullandı.
İkinci yarıda geride olan taraf Amerika’ydı ve Brezilya’ya karşı ayarlama yapmaları gerekiyordu. Krzyzewski takımın tüm düzenini değiştirdi ve saha içinde Billups’a sorumluluk verdi. Billups, ABD guardlarının yapmayı unuttuğu penetreleriyle Amerika’nın sıcak eli Kevin Durant’i bulmayı başardı. Durant ise bir yıldızın yapması gerekeni yaptı ve takımını sırtladı. 9/18 saha içi isabeti bir kenara, savunmadaki katkısı ve 10 ribaundu da ABD’nin kazanması için yeterli oldu.
Yine de maçı son topa kadar getiren Brezilya, diğer takımların umutlanmasını sağladı. Kim bilir, Anderson Varejao olsaydı her şey farklı olacaktı. Dünkü maçta ortaya çıktı ki, Durant olduğu
sürece ABD’nin yenilmesi çok zor.


MAÇIN KARNESİ
HAKEMLER: R.Brazauskas (Litvanya), C.Christodoulou (Yunanistan), S.Seibel(Kanada)
ABD: Billups (7) 15, Rose (6) 11, Iguoala (4) 3, Durant (8) 27, Odom (5) 8, Westbrook (4) 2, Gay (4) 1, Gordon (4), Love (4) 3, Chandler (4)
BREZİLYA: Garcia (5) 5, Barbosa (6) 14, Huertas (5) 8, Vieira (7) 16, Splitter (7) 13, Giovannoni (4) 5, Batista (4), Becker (4), Machado (5) 7
1. PERİYOT: 22-28, DEVRE: 43-46, 3. PERİYOT: 61-59, MAÇ SONUCU: 70-68

Durantula şov 70-68

Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın Brezilyalı yıldızları Mert Nobre ve Alex de Souza dün ABD karşısında Brezilya’yı desteklemek için salona geldi. Elano, Bobo ve Ferrari’nin yanı sıra Aykut Kocaman da maçı izledi.

Durantula şov 70-68

Stjepan Tomas: "Karagümrük maçıyla eski tempomuzu yakalayacağız"YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet