Geri Dön

Efeler'den dev adım!

C Grubu’na 3-0’lık Bosna Hersek galibiyetiyle hızlı bir giriş yapan ay-yıldızlılar, Kuzey Makedonya karşısında da hata yapmadı. Milliler, Adis, Burutay ve Arslan’ın etkili oyunuyla sonuca giderken zirvenin favorisi olduğunu gösterdi, alkışı hak etti

Efeler'den dev adım!
ERKAN AYRAÇ

2021 CEV Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde A Milli Erkek Voleybol Takımımız, C Grubu’nda Kuzey Makedonya’yı 3-1 mağlup ederek 2’de 2 yaptı.

Milliler, Burutay’ın etkili servisleri ve Yiğit’in sayılarıyla ilk sette skoru bir anda 4-0’a getirdi. Kuzey Makedonya’nın 4 sayısından üçü bizim hatamızdan gelse de ay-yıldızlılar farkı korudu. Millilerin, skor üretmesinin yanında rakibin servisteki başarısızlığı skorun 14-7 olmasını sağladı. Kuzey Makedonya geri dönüş için iki molasını da erken kullansa da Efeler buna izin vermedi seti 25-16 galip tamamladı.

İkinci set karşılıklı sayılarla başlarken, rakibimiz skoru 7-4 yaparak ilk kez üç farklı öne geçti. Skor 10-6’ya gelince milliler maçta ilk molasını aldı. Dönüşte de hücumdaki üretkenliğini yakalayamayan Türkiye farkın sekize yükselmesine engel olamadı. Ay-yıldızlılar Metin’in oyuna girişiyle sayılar alsa da bu geri dönüşe yetmedi, Kuzey Makedonya seti 25-18 aldı.
Üçüncü sette Türkiye rüzgârı geri döndü. Burutay’ın servis turunda seri yakalayan milliler 3-0’ı yakaladı. Setin devamında ay-yıldızlılar farkı koruyunca rakip son molasını aldı. Dönüşte de Efeler’in üstünlüğü devam etti, seti de 25-18 kazanarak durumu 2-1’e getirdik.

Maçı daha fazla uzatmak istemeyen milliler dördüncü sette de öne çıkmayı başardı. Adis, Burutay’ın sayıları, Arslan’ın servisleriyle üstünlüğü ele alan ay-yıldızlılar skoru 12-5’e getirdi. Her oyunda farkı biraz daha artıran ve rakibin hücumlarını iyi savunan Türkiye, seti 25-12, maçı da 3-1 kazanarak yoluna kayıpsız devam etti.

Efelerden dev adım

Yalçın Koşukavak: "Bizim için kötü bir gece"YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet