Geri Dön

El Kabir köprüleri attı! Mustafa Kaplan açıkladı...

Ankaragücü'nde El Kabir, ayrılmak istediğini teknik direktör Mustafa Kaplan'a iletti. Kaplan maç sonrası yaptığı açıklamada, "Bizzat kendisini kulübe çağırdım, konuşmak istedim. 'Antrenmanlara çıkacaksın ama arkadaşlarından özür dilemen lazım' dedim. Kendisi de 'Ben özür dilemem, antrenmanlara çıkarım ama maça çıkmak istemiyorum. Kendime kulüp bulmak istiyorum' dedi" şeklinde konuştu.

El Kabir köprüleri attı! Mustafa Kaplan açıkladı...

Spor Toto Süper Lig'de sıkıntılı günlerden geçen Ankaragücü'nde El Kabir takımdan ayrılıyor...

Başkent ekibinin Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, El Kabir ile ilgili yöneltilen bir soruyu, "El Kabir'i iyi tanıyanlardan birisi benim ve Gençlerbirliği'ne de getiren benim. Bizzat kendisini kulübe çağırdım, konuşmak istedim. 'Antrenmanlara çıkacaksın ama arkadaşlarından özür dilemen lazım.' dedim. Kendisi de 'Ben özür dilemem, antrenmanlara çıkarım ama maça çıkmak istemiyorum. Kendime kulüp bulmak istiyorum.' dedi. İzin kağıdı isteyerek burada kalmak istemediğini söylemiş, kendisine kulüp bulması için 3 gün izin verilmiş. El Kabir'in kendisiyle barışık olmadığını görüyorum. Elimizdeki oyuncu kadrosu bu. Bireysel hatalar yapmasaydık bu maç en kötü berabere biterdi" şeklinde yanıtladı.

"Bu camia ayakta kalacak"

MKE Ankaragücü'nün büyük bir camia olduğunun altını çizen Kaplan, "Bu camia ayakta kalacaktır hiç şüphem yok. Bu kulübün önünü açmamız gerekiyorsa açarız. Zor günde elimizi taşın altına soktuk. Gerekirse başkanla konuşuruz. Nasıl ki bu takım 20 puan aldıysa yine 20 puan alır ve ligde kalır. Başkanın büyük uğraşları sonucu büyük ihtimalle transfer tahtası açılacak. Ankara'ya gelen oyuncular var, daha da gelecekler. Sakatlıklar nedeniyle 3 yabancıyla sahaya çıkıyoruz. Elimizdeki Türk oyunculara bakarak en iyi 11'i sahaya sürerek başladık." değerlendirmesinde bulundu.

Farklı bir görevle kulübe geldiğini ancak Bayram Bektaş'ın istifası sonrasında farklı göreve geçtiğini belirten Kaplan, "Başkanla konuşuruz, Ankaragücü'nün önünü açmamız gerekiyorsa açarız. Taraftarlar 'İsmail hoca' diye bağırdı. Bunda haklılıkları olabilir ama kadroyu da İsmail hoca kurdu. İsmail hocaya emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Takımı şampiyon yapmış ve bu sene de 20 puan almış." ifadelerini kullandı.

Yakup Ümit Kihtır: "Videodaki kişi ile ilişiğimiz kesilmiştir"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet