Geri Dön

Emre Belözoğlu, Erol Bulut'u geride bıraktı

Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu rüzgarı esiyor. Sarı-lacivertli kulüpte sportif direktörken kötü sonuçlar sonrası Erol Bulut'un yerine teknik direktörlüğe getirilen Belözoğlu, takımı başında çıktığı 4 maçta 10 puan topladı. Görevden ayrılan Erol Bulut’un tepki aldığı “Topu rakibe verme ve çok fazla orta yapma” konularında düzelme başladı

Emre Belözoğlu, Erol Bulut'u geride bıraktı

Fenerbahçe Futbol A Takımı Direktörü Emre Belözoğlu göreve geldikten sonra ligde 4 maçta 10 puan toplamayı başarırken, oyun anlayışında da önemli ilerleme kaydetti. Özellikle de eski teknik direktör Erol Bulut'un çok eleştirildiği 'topu rakibe verme ve orta yapma' konularında sarı-lacivertliler istatistiklere de yansıyan olumlu ilerlemeler gerçekleştirdi.

Görevden ayrılan Erol Bulut'un tepki aldığı "Topu rakibe verme ve çok fazla orta yapma" konularında düzelme başladı. Takımın pas sayısı yüzde 7, pas isabeti yüzde 4 arttı. Orta sayısında tam yüzde 7 azalma, orta isabetinde ise yüzde 6'lık artış var.

Emre Belözoğlu'ndan oyunculara uyarılar
Bu düzelmede Emre Belözoğlu'nun her antrenman ve her maçta oyuncularına aynı telkinlerde bulunmasının da büyük payı var. Belözoğlu, oyuncularına sürekli "Topun kıymetini bilin. Kolay kaybetmeyelim" diyerek hem top kaybını azaltmayı hem de orta sayısını düşürmeye çalışıyor.

Sarı-lacivertli futbol adamının hedefi çok daha fazla pas ve pas isabeti, aynı zamanda orta isabeti yüzdesini artırmak.

Emre Belözoğlu, Erol Bulutu geride bıraktı

Galatasaraylı yenge paylaştı! Evde futbol keyfi...
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet