Geri Dön

Erdoğan Demirören'in vefatı sonrası spor dünyasından başsağlığı mesajları

Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefat haberinin ardından spor dünyası, başsağlığı mesajlarını paylaştı.

Erdoğan Demirören'in vefatı sonrası spor dünyasından başsağlığı mesajları

Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören hayatını kaybetti. Spor dünyası, vefat haberinin ardından başsağlığı mesajlarını ilettiler.

Türkiye Futbol Federasyonu: Erdoğan Demirören vefat etti
TFF'den yapılan duyuruda, "Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in babası, Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı, iş dünyasının önde gelen ismi Erdoğan Demirören, bugün İstanbul'da vefat etti. Türk sporuna önemli katkıları bulanan ve tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yuman Erdoğan Demirören, Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu üyesiydi. Türkiye Futbol Federasyonu olarak merhum Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet; Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören ve tüm Demirören ailesine, sevenleri ile iş dünyasına başsağlığı diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.
Erdoğan Demirörenin vefatı sonrası spor dünyasından başsağlığı mesajları
Bakan Bak: "Türk spor camiası Erdoğan Demirören’e çok şeyler borçlu"
Rize'de bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, vefatını üzüntüyle öğrendiği Erdoğan Demirören'in Türk sporuna önemli hizmetler yaptığını söyledi. Bakan Bak, "Beşiktaş Kulübü tarihinin önemli futbolcularından biriydi. Değerli iş adamı Erdoğan Demirören'in vefatı bizi üzdü. TFF Başkanı oğlu Yıldırım Demiören'i de arayarak başsağlığı dileğimi ilettim. Türk spor camiası Erdoğan Demirören'e çok şeyler borçlu. Spora verdiği destekle bilinen bir iş adamıydı. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Gençlerin spor yapması için kulüplere çok destekler verdi. Türk spor camiası olarak üzüntülüyüz. İş hayatında ve sporculuk hayatında başarılar elde etti. Kaybımız büyük, ailesine başsağlığı diliyorum" dedi.
Göksel Gümüşdağ: Erdoğan Bey'i babam söylerdi

CNN Türk yayınına katılan Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksal Gümüşdağ, Erdoğan Demirören'in vefatıyla ilgili, "Erdoğan Bey özellikle iş dünyası için büyük bir kayıptır. Türk sanayisi ondan büyük katkılar gördü. Şu an ben de hastaneye geldim. Yıldırım Bey, Meltem Hanım, Tayfun Bey ve bütün aileye başsağlığı diliyorum. Türk sanayisi için acı bir gün. Başsağlığı diliyorum. Erdoğan bey ile zaman zaman Yıldırım Bey’le karşılaştığımızda, ben de sanayici bir ailenin çocuğuyum, hemen Türk sanayisi ile ilgili sohbetler ederdik. Enerjisi, bilgi ve tecrübesi çok yüksek olan bir insandı. Erdoğan Bey'i babam söylerdi, Beşiktaş kulübünde de bir geçmişi vardı. Futbola çok gönül veren bir insandı. Türk sanayisi de spor dünyası da çok önemli bir değerini kaybetti." açıklamasını yaptı.

Adnan Polat: Gece gündüz çalışan bir insandı

Polat Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı olan Adnan Polat: Sevenlerine ve ailesine baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin. Biz kendisine 'Erdoğan abi' derdik, bütün aileyle uzun yıllar beraber olduk. Bize sevgi dolu yaklaşımda bulunan bir insandı. İşadamı olarak da gece gündüz çalışan bir insandı. Kendini iş hayatına, ailesine vakfetmişt. Benim hep güzel anılarım oldu Erdoğan abiyle. 4-5 gün evvel de Yıldırım Demirören'i aramıştım, hastanede olduğu söyledi. Benim çok sevdiğim bir insandı, aileye sabır diliyorum.
Şansal Büyüka: "Türk sporuna ve Beşiktaş'a çok büyük katkılar sağladı"
Spor dünyasının duayen isimlerinden Şansal Büyüka, 80 yaşında hayatını kaybeden Erdoğan Demirören'in çok önemli bir spor adamı olduğunu ve Beşiktaş'a çok büyük katkılar sağladığını söyledi.

Beşiktaş Kulübü: Kulübümüzün Divan Kurulu üyesi Erdoğan Demirören’in vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız

Beşiktaş Kulübü, "Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı, kulübümüzün Divan Kurulu üyesi Erdoğan Demirören’in vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Kulübümüzün eski başkanlarından ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in babası, ülkemizin kıymetli sanayicilerinden Erdoğan Demirören, Türk Sporuna yaptığı önemli katkılarla daima hatırlanacaktır. Merhuma Allah’tan rahmet, Demirören ailesine, Demirören Holding çalışanlarına, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz. Beşiktaş JK" açıklamasını yaptı
Fenerbahçe SK: Değerli ailesine, yakınları ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören’in babası, Demirören Holding’in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erdoğan Demirören’in hastalığı nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede vefat ettiği haberini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.
Merhum Erdoğan Demirören’e Allah’tan rahmet diliyor, Sayın Yıldırım Demirören başta olmak üzere değerli ailesine, yakınları ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Fenerbahçe Spor Kulübü
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu: Erdoğan Amca çok sevecen, insanlara sıcak davranan bir insandı. Spora katkısını fazlasıyla gösteriyordu
'Hepimizin başı sağolsun. Erdoğan Amca bizim çok sevdiğimiz saydığımız bir insandı. Sporun içinde her daim olan bir insandı. Kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Allah ailesine sabırlar versin. İnsan yakınlarını kaybedince çok mutsuz, üzgün oluyor. Hepimiz çok üzüldük. Erdoğan Amca çok sevecen, insanlara sıcak davranan bir insandı. Spora katkısını fazlasıyla gösteriyordu. Biliyorsunuz oğlu Yıldırım Bey'in Türkiye Futbol Federasyonu'nun başında olması, golf oynaması gibi durumlarla sporun sürekli içindeydi. Böyle değerli insanları kaybetmek bizi gerçekten çok üzüyor.
Galatasaray SK: Demirören Ailesine, yakınlarına, iş ve medya camiasına başsağlığı dileklerimizi sunarız
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in babası Erdoğan Demirören’in vefat ettiği haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.
Merhum Erdoğan Demirören’e Allah’tan rahmet, Demirören Ailesine, yakınlarına, iş ve medya camiasına başsağlığı dileklerimizi sunarız.
Fenerbahçe Eski Başkanı Ali Şen: "Beşiktaş'a yardım etmek için koltukta mı oturmak lazım" derdi.
Süleyman Seba Beşiktaş'ın başına geldiği zaman iki şey derdi. Birinci Rahmi Koç, ikincisi Erdoğan Demirören...
Beşiktaş'ı ayakta tutan, yardımlarını esirgemeyen Rahmi Koç ile beraber büyük katkıda bulundular. Futbolu çok severdi, Beşiktaş'ta oynadı.
Beşiktaş Başkanı olması için teklif yapıldı. Yanındaydım, onları da kabul etmedi. "Beşiktaş'a yardım etmek için koltukta mı oturmak lazım" derdi.
SÜPER LİG KULÜPLERİNİN MESAJLARI...
TRABZONSPOR
"Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in babası Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Trabzonspor Kulübü olarak merhum Erdoğan Demirören'e Allah’tan rahmet, Demirören ailesine başsağlığı, yakınlarına sabırlar dileriz."
MEDİPOL BAŞAKŞEHİR
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören'in babası ve Demirören Şirketler Grubu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhuma Allah'tan rahmet, Demirören ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.
BURSASPOR
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in babası ve Demirören Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefat haberini öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet, Demirören ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
KAYSERİSPOR
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören'in babası Erdoğan Demirören'in tedavi gördüğü hastanede vefat ettiği haberini üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.Merhum Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet; Demirören ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
ANTALYASPOR
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sn. Yıldırım Demirören’in babası, Erdoğan Demirören’in vefatını üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.
Merhum Erdoğan Demirören’e Allah’tan rahmet, başta Demirören ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
DEMİR GRUP SİVASSPOR
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören´in babası, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve iş dünyasının önemli ismi Erdoğan Demirören bugün İstanbul´da vefat etti.
Türk sporuna önemli katkıları bulanan ve tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yuman merhum Erdoğan Demirören'e yüce Allah'tan rahmet; Demirören ailesine, sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
ÇAYKUR RİZESPOR
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in, babası, ülkemizin önemli işadamlarından Erdoğan Demirören’in, vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Erdoğan Demirören’e Allahtan rahmet, Demirören Ailesi başta olmak üzere yakınları ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.
Türkiye Profesyonel Futbolcular Derneği: Tüm ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz
TFF Başkanı Sayın Yıldırım Demirören'in babası, iş dünyasının önde gelen ismi Erdoğan Demirören'in vefat ettiği haberini öğrenmiş bulunuyoruz
TPFD olarak Erdoğan Demirören'e Allah'tan rahmet, başta Sayın Yıldırım Demirören olmak üzere tüm ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz

Sivas'ta maç sonunda Montella'ya protesto
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber