Geri Dön

Erkan Zengin: Türk değilim

Eskişehirspor'da gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken ve İsveç Milli Takımı'na davet edilen Erkan Zengin, 'Ben Türk değil, İsveçli'yim' dedi.

Erkan Zengin: Türk değilim

İsveç milli takımına davet edilen Eskişehirspor'un oyuncusu Erkan Zengin, antrenman öncesi İsveç basınına açıklamalarda bulundu.

İsveç Milli Takımı'na çağrılan Eskilehirsporlu Erkan Zengin, İsveç Milli Takımı kampında ülke basınına açıklamalarda bulundu.

Sporx'de yer alan habere göre, İsveç Milli Takımı'nı seçilmesiyle ilgili olarak, 'Bu takımın parçası olmak çok eğlenceli. Gerçekten heycan verici. Ne diyebilirim. Bu takımda bulunmak bir rüya ve buradayım' ifadelerini kullandı.

İsveç Milli Takımı aday kadrısu açıklandığında Erkan Zengin'in kadroya alınması genel itibariyle sürpriz olarak yorumlansa da Erkan, bu durumun kendisi için sürpriz olmadığını ayrıca kendisinin izlendiğini bildiğini de söyeleyerek, 'Benim için beklenmedik bir durum değildi. Kulübümde iyi bir performans gösteriyorum. Burada olmayı bekliyordum. Milli takım ekibinin benim 2-3 maçımı izlediğini biliyorum ve onlarda hakkımda olumlu yönde görüş belirttiler' dedi.

Eskişehirsporlu oyuncu, milli takım seçimiyle ilgili konuşmasında ise, 'Ben İsveç'te doğdum ve ailem İsveç'te yaşıyor, bu yüzden Türkiye'nin bir şansı yoktu. Ben İsveçli'yim' dedi.

'BENİM KONUŞMAMI İSTEMİYORLAR...'

Ayırca, basın mensuplarının Türk milli takımı yöneticileriyle bir görüşmesi olup olmadığıyla ilgili bir soruya ise, "Onlar benim bu konu hakkında konuşmamı istemiyorlar, ben de istemiyorum" cevabını verdi. Ardından basın mensubu onlar derken Türkiye'mi sorusuna ise, 'Türkiye' cevabını veren Erkan ilginç açıklamarda bulundu.

Erkan Zengin son olarak, İsveç ekibi Hammarby'de oynadığı dönemden bu yana kendisin çok fazla geliştirdiğini, defansif ve ofasnsif olarak futbolunu zenginleştirdiğini, İsveç'te oynadığı dönemde sadece asistleriyle ön plana çıkarken artık golleriyle de takımına katkı sağladığını, Eskilehirspor'da oyuna sol kanatta başladığını ama saha içinde serbest bir rolde oynadığını ve İsveç'in iki eleme grubu maçında da sahada olmak istediğini belirterek sözlerini sonlandırdı.

"Türkiye'de futbol olarak kendimi çok geliştirdim. Hem ofansif olarak hem de defansif. Eskişehirspor'da daha çok sol kanatta oynasam da oyun içinde serbest bir görev veriyor bana hocam. Artık sadece asist yapmıyorum gol de atıyorum. Bu performansla İsveç'in her iki maçında da sahada olmak istiyorum."

Kenan Karaman'ın Milli Takım yolculuğu
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet