Geri Dön

Ersun Yanal: "Biz tavla bile oynasak iddialıyız"

Ziraat Türkiye Kupası'nda 4. tur maçında Tarsus İdman Yurdu'nu 3-1 yenen Fenerbahçe'de Ersun Yanal, önemli açıklamalarda bulundu.

Ersun Yanal: "Biz tavla bile oynasak iddialıyız"

Ziraat Türkiye Kupası'nda 4. tur maçında Fenerbahçe, TFF 2. Lig ekiplerinden Tarsus İdman Yurdu deplasmanında 3-1 kazandı ve adını 5. tura yazdırdı. Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal maç sonu açıklamalarda bulundu.
 
"Yine biz kendimize gol attık"
"Maçlarda rotasyona alışkın değilseniz ve oyuncularınızın çoğunu kullanamadıysanız bu maçlar sıkıntılı ve zorlu geçer. İyi bir takıma karşı oynayacak oyuncuların yüksek motivasyonu oyunun kilitlenmesi olur, bu zaman zaman oldu bugün Bugün dikkat edilmesi gereken taraf, yine biz kendimize gol attık, yine kendimiz yedik, bireysel hatadan yedik. Yediklerimizin %85'i bireysel hatalardan kaynaklı. Bunu kaldırdığımızda az pozisyon veren, rakibin üzerine iyi oynayan bir takım olarak devam edeceğiz."

"Ligdeki hedefimiz zaten belli. Fenerbahçe'nin önünde gerçekleştirecek hedefleri var bu saatten sonra. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız."

 "Biz tavla bile oynasak iddialıyız"
"Fenerbahçe oynadığı her kulvarda iddialıdır. Fenerbahçe'nin genetiği böyle. Biz tavla bile oynasak iddialıyız."

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, basın toplantısında şu ifadeleri kullandı: "Bu tür maçları oynamak kolay değil. Özellikle son dönemde takımda rotasyona alışmış oyuncularınız yoksa rotasyon yapmak kolay geldi. Uzun süre oynamayan oyuncularla oynamak kolay değildir. Bazı mevkilerde zaten problemlerimiz vardı onların da geriye dönüşünü hızlandırmak adına bazı eksikliklerimiz var. Tur atladık. Yine kendi kalemize gol attık. Bu sene yüzde 85'lik bir oranla kendi kalemize gol atmaya devam ediyoruz. Bundan bir an önce kurtulmamız gerekiyor. Geçen hafta sonu yine kendi kalemize gol atmıştık, bu haftada kendi kalemize gol attık. Artık daha emniyetli oynamamız gerekiyor. Burada finalle birlikte 9 tane maçımız var. Hedefimiz belli. Fenerbahçe'nin olduğu yerde hedef zirvede olmaktır. Burada da zirveyi hedefliyoruz. Bunu da yapabilmek için de oyuncularımızın hepsinin hazır olmasına gayret ediyoruz. Bir de çok uzun zamanda oynamayan oyuncularımızın da maçı oldu. Onların da performanslarını artırarak mücadelemize devam edeceğiz."

"Rekabet daha da artacak"

Adil Rami ve Tolgay Arslan ile ilgili sorulan soruları yanıtlayan Yanal, "Adil Rami uzun zamandır oynamayan bir oyuncu. Normal oyun giderken sakatlanması veya herhangi bir problem hissetmesi normal. Uzun süre oynamayan bir futbolcunun başına gelebilecek şeyler. Umarız inşallah bizden uzun süre uzak kalmaz. Tolgay bir sakatlık geçirmişti. İlginç bir sakatlıktı ve maalesef uzun sürdü. Bu sürede bazı arkadaşları önüne geçti. O da yaklaşık 6-7 haftadır birlikte çalışıyor ancak rekabet ettiği oyuncuların önüne geçmek gibi bir sorun var. O da bugün her zaman hazır olduğunu hissettirdi. Rekabet daha da artacak. Özellikle eksik olan bölgelerdeki oyuncuların gelmeye başlamasıyla hücum konusunda daha da zenginleşeceğiz. Daha hızlı oynamaya çalışacağız. Bununla birlikte bir takım bütünlüğüyle istikrarlı bir şekilde her 2 dalda da kupa kaldırmaya gayret edeceğiz. Bunu başarabilecek güçte bir takımız. Hem yaptığımız istatistikler hem oynadığımız oyun rakamları bize bunları söylüyor. Biz de taraftarlarımızla birlikte bunu başarmaya çalışacağız" diyerek sözlerini noktaladı.

ABD - Türkiye maçına Müslüm Gürses damgası!
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet