Geri Dön

Erzurumspor'dan hakem hatalarıyla ilgili açıklama

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü'nden yapılan açıklamada "Oynadığımız Malatya maçında Ricardo Gomes ile 39. dakikada  bulduğumuz nizami golün iptali, 90 2. dakikada ceza sahası çizgisinin üzerinde düşürülen Elbasan Rashani ve hakem Ali Palabıyık'ın penaltı kararına rağmen VAR  kararıyla iptal edilmesini anlamakta zorlanıyoruz" denildi.

Erzurumspor'dan hakem hatalarıyla ilgili açıklama

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü, Süper Lig'de  oynadıkları bazı karşılaşmalarda hakem hatalarına maruz kaldıklarını, kalan  maçlarda benzer hatalarla karşılaşmak istemediklerini bildirdi. 

Mavi-beyazlı kulüpten 'tedirginiz' başlığıyla yapılan açıklamada,  2020-2021 sezonu başından bu yana bazı maçlarda hakem hataları ile karşı karşıya  kalındığı öne sürüldü.

Açıklamada, "2020-2021 sezonunun başından beri bazı maçlarda  yaşadığımız hatalara son İttifak Holding Konyaspor ve Gençlerbirliği maçlarındaki  hatalar da eklenince kulüp resmi sitesinden geçtiğimiz günlerde bir açıklama  yayınlamıştık. Ancak bu açıklamaya rağmen maalesef aleyhimize hakem hataları  devam etti." ifadelerine yer verildi.

Süper Lig'in 36. haftasındaki Helenex Yeni Malatyaspor maçında da  verilen kararların düşündürücü olduğunun aktarıldığı açıklamada, şunlar  kaydedildi:

"Beşiktaş maçındaki el pozisyonu sonrası oluşturulan zemin algısı bu maçta da yaşanan pozisyon da unutturulmaya çalışıldı. Oynadığımız Malatya maçında  Ricardo Gomes ile 39. dakikada bulduğumuz nizami golün iptali, 90 2. dakikada  ceza sahası çizgisinin üzerinde düşürülen Elbasan Rashani ve hakem Ali  Palabıyık'ın penaltı kararına rağmen VAR kararıyla iptal edilmesini anlamakta  zorlanıyoruz."

Takımın iki yıl önce de hakem hataları nedeniyle ligden düştüğünün  savunulduğu açıklamada, "Erzurumspor camiası hakem hatalarıyla ligden düştüğü iki  yıl önceki sezonu hala unutmadı. Aynı şeyleri yaşama endişemizi kamuoyuyla  paylaşıyoruz. Futbol camiasından, bu konuda maçlarımızı hassasiyetle takip  etmelerini rica ediyoruz. Ligin sonuna doğru tansiyonun yükseldiği, kalan  haftalarda gitgide zorlaşan maçlarda benzer hataların yaşanmaması adına gerek  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) gerekse Merkez Hakem Kurulu (MHK) nezdinde  gerekenlerin yapılacağına inanmak istiyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Erzurumspordan hakem hatalarıyla ilgili açıklama

 

  

Ahmet Nur Çebi: "Boş gezenin boş kalfası"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet