Geri Dön

Eşref Hamamcıoğlu kimdir, kaç yaşında? Galatasaray başkan adaylığını açıklayan Eşref Hamamcıoğlu biyografisi...

Eşref Hamamcıoğlu kimdir sorusu Galatasaray'lı taraftarlar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Galatasaray Başkan adaylığını resmen açıklayan Eşref Hamamcıoğlu hayatı kariyeri ve kişisel serveti konusunda araştırma konusu olmaya devam ediyor. Peki Galatasaray Başkan adaylığını koyan Eşref Hamamcıoğlu kimdir? İşte hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler...

Eşref Hamamcıoğlu kimdir, kaç yaşında? Galatasaray başkan adaylığını açıklayan Eşref Hamamcıoğlu biyografisi...

Eşref Hamamcıoğlu kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Galatasaray Başkan adaylığını açıklayan Eşref Hamamcıoğlu'nun hayatı ve kariyeri hakkındaki bilgiler Galatasaray taraftarları tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. 1954 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Eşref Hamamcıoğlu, Galatasaray Lisesi'nde okuduktan sonra Lisans eğitimini Paris Sorbonne Üniversitesi Ekonomi bölümünde tamamladı. Galatasaray'a bugün başkan adaylığını açıklayan Eşref Hamamcıoğlu hayatı ve kariyeri hakkındaki bilgileri sizler için derledik.

 EŞREF HAMAMCIOĞLU KİMDİR?

Eşref Hamamcıoğlu (1954 İstanbul doğumlu) bir Türk girişimci, girişimci ve yatırımcıdır. Galatasaray Lisesi'nde okuduktan sonra Paris Sorbonne Üniversitesi'nde Ekonomi okudu. 1981-1992 yılları arasında Tekfen Holding'de Operasyon Direktörü olarak çalıştı. 1992'de, Mayıs 2011'deki istifasına kadar Başkan ve CEO olarak kaldığı Sodexo-Türkiye'yi kurdu.

Ocak 2012'ye kadar Yönetim Kurulu Danışmanı olarak görev yaptı. Birleşme ve devralma danışmanlığı firması olan Up Consultancy'nin Başkanıdır

Eşref Hamamcıoğlu şu anda Galatasaray Divan'ın başkanıdır. 15 Nisan'da toplam 336 oyla seçildi. 1994-1998 yılları arasında Duygun yarsuvat ve Anıl Büyükeroğlu başkanlığında Galatasaray Mezunlar Evi Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2001 yılında Mehmet Cansun başkanlığında Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi oldu. 2015 yılında İrfan Aktar başkanlığında Galatasaray Divanı Başkan Yardımcısı oldu.

KARİYER

Eşref Hamamcıoğlu, 1992 yılında Sodexo-Türkiye'yi kurdu. Hamamcıoğlu liderliğindeki Sodexo, yıllık 105 milyon Euro brüt ciroya ulaştı ve sektörün yüzde 20'sini temsil etti. Zirvede, Sodexo-Türkiye 5.600 çalışanıyla sektör rekoruna ulaştı ve Türkiye'de günde 150.000'den fazla kişiye hizmet verdi. Sodexo'da geçirdiği yıllar boyunca Türkiye'de Hizmet Sektörünün kalite standartlarını belirleyerek sektörün gelişimine öncülük etmiş, bir hizmet firmasına ilk kez ISO sertifikası yaptırmış, tedarikçilerini sürdürülebilir kalkınma için eğitmiş ve denetlemiş ve dış kaynak kullanımını başlatmıştır. Türk Silahlı Kuvvetleri, Bakanlıklar, üniversiteler, tatil köyleri, hastaneler ve açık deniz petrol platformları gibi çeşitli segmentlerde kendi kendine çalışan tüm hizmetler.

Hamamcıoğlu, günümüzde pek çok firmanın felsefesinin bir parçası haline gelen "kurumsal catering", "çoklu hizmet" ve "Entegre Tesis Yönetimi" terimlerinin yaratıcısı olması ve kendisine hak ettiği "Pioneer" unvanını vermesiyle tanınmaktadır. " endüstride.

Mesleki başarılarının yanı sıra Türkiye Fransız Ticaret Odası Başkanı olan Eşref Hamamcıoğlu, TÜSİAD'ın "Institut de Bosphore-Paris" i kurdu ve halen Yönetim Kurulu'nun bir parçasını oluşturmaktadır.

Ayrıca Türkiye Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu Üyeliği, TÜSİAD, YASED, DEİK gibi diğer önemli görevlerde de bulunmaktadır.

Evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Süper Lig lideri Beşiktaş, Sivas'a geldi

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet