Geri Dön

EURO 2020 finali Wembley'den Ferenc Puskas Stadı'na!

İngiltere’de hükümet Covid19 kısıtlamalarını kaldırmayınca EURO2020 finalinin Wembley’den alınıp Budapeşte’ye verileceğine yönelik sesler yükselmeye başladı.

EURO 2020 finali Wembley'den Ferenc Puskas Stadı'na!
Onur Dinçer/Skorer Dış Haberler

Avrupa Futbol Şampiyonası final maçına ev sahipliği yapacak stayumun değişme ihtimali ortaya çıktı. İngiltere’de hükümet kaldıracağı Covid 19 kısıtlamalarını bu hafta 19 Temmuz’a kadar uzattı, bu durum dev organizasyonla ilgili sıkıntı yarattı.
The Times’ın haberine göre UEFA, final maçını Wembley’den alarak Budapeşte’ye verebilir. 11 Temmuz'daki finalin Wembley’de 90 bin kişilik kapasitenin yarısı oranında 45 bin sayıda seyirci ile oynatılması planlanıyor. Kısıtlamaların ülkede sürüyor olması yabancı taraftarların ise ülkeye gelmesini neredeyse imkansız hale getiriyor.

Budapeşte, turnuvadaki maçlara tam stat kapasitesiyle ev sahipliği yapan tek şehir ve burada karşılaşmalar 60 bin seyirci önünde oynanıyor. Son olarak Macaristan-Fransa maçında Ferenc Puskas Stadı’nda ortaya çıkan görüntülere futbolseverler imrenerek bakmışlardı.

UEFA’dan alternatif plan itirafı

UEFA ise konuyla ilgili bir açıklama yaparak alternatif planın olduğunu itiraf ederek yine de finalin Londra’da yapılacağına yönelik güvenini dile getirdi. Bu açıklama akıllara Şampiyonlar Ligi finali sürecini getirdi. 2020-21 sezonu finalinin ev sahipliğinin İstanbul’dan alınacağı iddiaları üzerine UEFA finalin İstanbul’da yapılacağına yönelik inancını dile getirmiş, ardından finalin Porto’da yapılmasına karar verilmişti.

EURO 2020 finali Wembleyden Ferenc Puskas Stadına

Bronz madalya kazanan Rıza Kayaalp: Ülkeme hayırlı olsun
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet