Geri Dön

"Farklı şeyler denedik"

A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, Mozambik maçının ardından açıklamalarda bulundu.

"Farklı şeyler denedik"

Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası B Grubu'nda 3 maçını da kazanarak yenilgisiz grup lideri olan A Milli Kadın Basketbol Takımı'nda, Başantrenör Ceyhun Yıldızoğlu, 64-54 kazandıkları Mozambik maçında farklı şeyler denediklerini ve yorgun oyuncularını dinlendirdiklerini söyledi.

Ceyhun Yıldızoğlu, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Birsel'i sakatlığı nedeniyle riske etmek istemedikleri için oynatmadıklarını belirterek, "Az süre verdiğimiz bazı arkadaşlara oynama şansı verdik. Hem begüm hem Cansu önemli katkı verdi. İkinci yarıda tempomuzu yükseltmek istedik. Skor olarak başarılı olamadık belki ama pozisyon anlamında çok faydalı bir maç oldu" dedi.

Herhangi bir sıkıntıları olmadan çeyrek finale gideceklerini vurgulayan Yıldızoğlu, "Faydalı bir maç geçti diye düşünüyorum. Ankaralı basketbolseverler, özellikle ilk iki maçta kötü oynadığımız anlarda bizi hiç yalnız bırakmadılar ve bizi çeyrek finale uğurladılar. Hepsine teşekkür ediyor ve oyuncularımı tebrik ediyorum" diye konuştu.

Milli oyuncu Begüm Dalgalar ise Mozambik karşısında daha hızlı bir oyun sergilediklerini vurgulayarak, "Daha geniş bir kadroyla oynadık ve bu bizi daha diri tuttu. Gruptan birinci olarak çıktığımız için mutluyuz. Ankaralı basketbolseverlere teşekkür ederiz" ifadesini kullandı.

Mustafa Cengiz'in oğlu Sarper Cengiz: "Sadece babamı değil, rehberimi kaybettim"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber