Turkish Airlines Euroleague Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes'in Larkin savaşı! 4 milyon dolara 'Evet' dedi

Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes'in Larkin savaşı! 4 milyon dolara 'Evet' dedi

24.04.2024 - 14:17 | Son Güncellenme:

Uzun yıllardır Anadolu Efes'te forma giyen ve Fenerbahçe Beko'nun da transferi için dahil olduğu Shane Larkin sözleşme kararını verdi. Larkin 4 milyon dolara 'Evet' dedi

Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efesin Larkin savaşı 4 milyon dolara Evet dedi

Anadolu Efes'te gelecek sezon adına en büyük merak konusu takımın 31 yaşındaki oyun kurucusu Shane Larkin'in akıbeti oldu. Larkin için ezeli rakip Fenerbahçe Beko da devre girmişti.

Haberin Devamı

FENERBAHÇE BEKO'DAN 3 YIL İÇİN 10 MİLYON DOLARLIK TEKLİF
Inside EuroLeague'in haberine göre; Fenerbahçe Beko, 2018'den bu yana Anadolu Efes forması giyen ve sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Shane Larkin'e 3 yıl için 10 milyon dolarlık bir sözleşme teklif etti.

Bu teklife olumlu geri dönüş yapmayan 31 yaşındaki basketbolcu, kulübü Anadolu Efes'ten haber beklemişti.

LARKİN'E YILLIK 4 MİLYON DOLAR
Anadolu Efes, Shane Larkin'e 2 yıl 6 milyon dolarlık yeni sözleşme teklifinde bulundu. Euroleague Time'ın haberine göre; Larkin sözleşmesinin çok yıllı olması için ısrarcı oldu.

EFES İLE ANLAŞTI
Bunun üzerine Efes, Shane Larkin ile çok yıllı bir sözleşme konusunda anlaşmaya vardı. Shane Larkin, Anadolu Efes'ten yıllık 4 milyon dolar maaş alacak.

Haberin Devamı

BU SEZONUN YILDIZI
Anadolu Efes'le 2021-2022'de üst üste iki defa EuroLeague şampiyonluğu yaşayan takımın kilit isimlerinden biri olan Shane Larkin, bu sezon da takımın yıldızı oldu.

Birleşik Amerikalı oyuncu, forma giydiği 34 maçta; 16.8 sayı, 5.1 asist, 2.9 ribaunt, 1.1 top çalma ortalamaları başarılı bir performans ortaya koydu.