Geri Dön

Fenerbahçe teknik heyeti emin! "Biz daha iyiyiz"

Fenerbahçe teknik heyeti, Galatasaray derbisinin analizini yaptı ve şu kanıya vardı.

Fenerbahçe teknik heyeti emin! "Biz daha iyiyiz"

SENAD OK

Sarı-lacivertlilerin Cim-Bom’a göre daha etkili oynadığı, birçok veride sarı-kırmızılıları geride bıraktığını ifade eden teknik kurmaylar, önce rakibe kendi oyununu kabul ettirecek, ardından da iyi futbolun karşılığını almak için gayret gösterecek

Fenerbahçe’de derbi maçın analiz toplantısı yapıldı ve kendilerinin Galatasaray’a göre daha iyi olduğu tespiti yapıldı. Dünden itibaren taktik antrenmanlar averen sarı-lacivertlilerde Cim-Bom’a yönelik oyun planı, rakibi tanıma ve alınacak önlemlere yönelik bir toplantı gerçekleştirildi.

Sarı-lacivertli teknik heyet, sarı-kırmızılıların etkili ve güçlü yönlerine dikkat çekse de, rakiplerinden daha etkili oldukları dile getirildi. Teknik direktör Ersun Yanal ve ekibi, puan olarak rakiplerinin gerisinde olsalar da, maç içinde daha etkili ve baskın bir oyun oynandığı belirtildi. Dolayısıyla takımın kendisine ve oyununa güvenmesi istendi.

Sonuç alamamak
Sarı-lacivertliler adına en önemli sorun ise sonuç alamamak... Tek tek maçlara bakıldığında Fenerbahçe birçok veride rakibinin önünde olsa da, puan olarak Galatasaray’dan 4 puan geride... Buradaki an unsurlardan biri, kaçan fırsatlar...
Özellikle son Trabzonspor maçı bu konuda örnek gösterildi. Sarı-lacivertliler, kaçan fırsatların kendilerine pahalıya mal olduğuna dikkat çekti.
Fenerbahçe, Galatasaray karşısında önlem alacak olsa da, yine kendi oyununu kabul ettirmeye çalışacak. Seyircisinin önünde kazanmak zorunda olan sarı-lacivertliler, artık oynadığı oyunun karşılığını almak istiyor.
Sarı-lacivertlilerin Cim-Bom’un gerisinde olmasının bir başka sebebi de, kağıt üzerinde daha rahat görünen maçları kaybetmesi... Artık bir daha böyle bir durumun yaşanmaması gerekiyor.
Fenerbahçe, bu derbiyi kazandığı taktirde özgüven açısından rahatlayacak. Ardından da rakiplerine göre daha rahat fikstürü bulunduğu için arayı kapatmak için çabalayacak.

Fenerbahçe teknik heyeti emin Biz daha iyiyiz

Volkan Demirel'in Hikayesi

Volkan Demirel'in Hikayesi
Dev maçta yumruklar havada uçuştu! Rachael Ostovich...
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet