Geri Dön

Fenerbahçe'de İsmail Kartal genel kurulda ayakta alkışlandı! Gözyaşlarını tutamadı

Fenerbahçe Kulübü'nün 2021 yılı Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı, Ülker Spor ve Etkinlik Salonunda başladı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Olağan Mali Genel Kurula, eski teknik direktör İsmail Kartal ile birlikte geldi. Daha sonrasında İsmail Kartal ayakta alkışlandı. Salonda bir konuşma yapan Kartal'ın kendi için hazırlanan videoyu izlerken gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Fenerbahçe'de İsmail Kartal genel kurulda ayakta alkışlandı! Gözyaşlarını tutamadı

Fenerbahçe Kulübü'nün 2021 yılı Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı, Ülker Spor ve Etkinlik Salonunda başladı.

Mali Genel Kurula; başkan Ali Koç, yönetim kurulu üyeleri, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar ve üyeler katıldı. Olağan mali genel kurula Başkan Ali Koç, eski teknik direktör İsmail Kartal ile birlikte geldi. Genel kurulda yer alan üyelerin alkışlayarak karşıladığı İsmail Kartal lehine tezahüratlar da yapıldı. İsmail Kartala eşi ve çocukları da eşlik etti.

Fenerbahçe Kulübü Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Fethi Pekin, yaptığı açılış konuşmasında 761 üyenin yer aldığını ifade etti.

Olağan Mali Genel Kurul Divan Başkanlığına Talat Yılmaz, oy birliği ile seçildi. Toplantı, 2021 yılı yönetim kurulu faaliyet ve denetim raporunun okunması, görüşmeler ve 2021 yılı yönetim kurulu faaliyet ve denetim raporunun ibrası ile devam edecek. Sonrasında ise sırayla 2022 yılı bütçesi ve ek bütçenin genel kurul oylarına sunulmasına, mali konularda bağımsız denetim standartlarına göre denetimi üstlenecek bağımsız denetim firması seçiminin genel kurul oylarına sunulmasına, Türkiye Futbol Federasyonu Delegeleri ile Özerk Federasyonların delegelerinin seçimi ve sair konularda yönetim kuruluna görev süresinin bitimine kadar yetki verilmesine, kulüp üyeliğinden ihraç edilen Erçin Çoban, Şükrü Selman Akbulutlu ve Mahmut Aslan Baysalın ihraç kararının onaylanması veya kaldırılmasının ayrı ayrı genel kurul üyelerinin oylarına sunulmasına geçilecek. 

İSMAİL KARTAL ALKIŞLARLA KARŞILANDI
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Olağan Mali Genel Kurula, eski teknik direktör İsmail Kartal ile birlikte geldi. Genel kurulda yer alan üyelerin alkışlayarak karşıladığı İsmail Kartal lehine tezahüratlar da yapıldı. İsmail Kartal’a eşi ve çocukları da eşlik etti.

İsmail Kartal, olağan genel mali kurulunda bu kez ayakta alkışlandı. Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Kızılhan: "Bugün Şampiyonlar Ligi hayali kuruyorsak, bu İsmail Kartal'ın sayesindedir." dedi.

Fenerbahçede İsmail Kartal genel kurulda ayakta alkışlandı Gözyaşlarını tutamadı

KOÇ: "ŞAMPİYONLUĞA İNANAN BİR TAKIM BIRAKTI"
Ali Koç: "İsmail Kartal'a, kıymetli eşine, ve biricik oğluna 'Hoş geldiniz' diyorum. Bizi kırmayıp geldiler. Teşekkür ediyorum. İsmail Kartal... Yük ağırdı, atmosfer olumsuzdu, zor günler geçiren camiaya elinde sihirli değnekle nefes aldırdı. Tribünleri birleştirdi, umut verdi, mutlu etti. Bizim için bu zorlu yolu güzelleştirdi. İsmail Kartal, Fenerbahçe'nin ne demek olduğunu tekrar gösterdi.

"Hocamız toplamda 18,5 yıl camiamıza hizmet etti. Fenerbahçe için en zor günde hiçbir maddi beklentisi olmadan elini taşın altına koydu. İsmail Kartal, Fenerbahçe ile var olan değil, Fenerbahçe için var olan isimlerden biri.  İsmail Hocamız bize başarıya ve şampiyonluğa inanan bir takım bıraktı."

Fenerbahçede İsmail Kartal genel kurulda ayakta alkışlandı Gözyaşlarını tutamadı

 

"İYİ Kİ FENERBAHÇE’NİN ÇOCUĞU İSMAİL KARTAL GİBİ BİR DEĞERİMİZ VAR"
Fenerbahçe için en zor günde kayıtsız şartsız hiçbir ekonomik beklentisi olmadan elini taşın altına koyduğunu vurgulayan Başkan Koç, "İsmail Kartal, Fenerbahçe ile var olan değil, Fenerbahçe için var olan profillerden biridir. 18 hafta boyunca liderliğimizi yaptı. Kendini güvenini kaybetmiş bir futbolcu topluluğunu ayağa kaldırdı, takım yaptı. İyi takıma sahibiz, ama bu kağıttaydı. O sahada bunun potansiyelini gösterdi. Görevde bulunduğu 18 hafta boyunca 2.03 puan ortalaması 18 hafta boyunca puan lideri, en çok ikinci gol atan takım, bütün sezona baktığımız zaman en iyi averajı olan takım. 5’ten 2’ye çıkararak Şampiyonlar Ligi’ne katılma şansı sağladı. Samandıra’ya giderdik bazen yemeklere katılırdık çatal bıçak sesi gelirdi. Şimdi gittiğiniz zaman keyif alan, yüzü gelen, birbiriyle kaynaşan, muhabbet eden bir atmosfere çevirdi.

Fenerbahçede İsmail Kartal genel kurulda ayakta alkışlandı Gözyaşlarını tutamadı

"ALDIĞIMIZ EN ZOR KARAR OLDUĞUNU SÖYLEYEBİLİRİM"
Bunu yapmak için esas olan Fenerbahçe’dir dedi. Kimsenin geçmişine konumuna kariyerine bakmadan doğru olanı zorda olsa yapılması için hareket etti ve inandı aldığı kararların arkasında durdu. Fenerbahçe A takımının takım olmasında başarılı olmasında çok büyük katkı sağladı. Samandıra’da yaptığı bu pozitif ortam önümüzdeki sezon mutlu sona ulaşacağı yolun en önemli adımlarından biri olacaktır. Kısacası başarıya inanan bir takım bıraktı bizlere. ‘Zamanımız yok, camianın kenetlenmesine ihtiyacımız var bu takım iyi bir takım ama inancını kaybetmiş ama kazanmayı öğrenecek ve başladığında kendine gelecek ve ayağa kalkacak’ dedi. Aynen öyle yaptı. Fenerbahçe sahada ne kadar güçlü olduğunu ve kenetlendiğinde neler yapabileceğini başta kendi taraftarımız olmak üzere tüm camiaya gösterdi. Hangi açıdan bakarsak bakalım bu kararı vermek kolay olmadı. Hatta 4 senelik görev süresi boyunca aldığımız en zor karar olduğunu söyleyebilirim.

Peki o zaman niye değişim? İşte bu kararın cevabını vermek çok ama çok güç. Böyle bir karar aldık. Hocamıza da ilettik. Hiçbir zaman gizli saklı oynamadık. Başından beri hocamızla ilk oturduğumuz günden beri niyetimizi açık net bir şekilde kendimizi anlattık. Görev süresi boyunca birkaç kez gündeme geldi. Ama gerçekten bunun cevabını ermek çok çok zor. Ama şunu da biliyorum ki İsmail hoca belki de çok uzun zaman geçmeden tekrar bu camia ile yolları kesişecek. Hatta kendisine ifade ettiğimiz gibi teknik direktör kariyerinden ayrılmak isterse resmi olarak aramızda bulunacak. İyi ki Fenerbahçe’nin çocuğu İsmail Kartal gibi bir değerimiz var" şeklinde konuştu.

Fenerbahçede İsmail Kartal genel kurulda ayakta alkışlandı Gözyaşlarını tutamadı

KARTAL: FENERBAHÇE ARMASI GÖRÜNDÜĞÜNDEN DAHA BÜYÜKTÜR

Fenerbahçe Mali Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan Teknik Direktör İsmail Kartal, “Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Divan başkanımız, başkanımıza yöneticilerime genel kurul üyelerimize camiama ve büyük Fenerbahçe taraftarına herkese merhaba diyorum. Ben hayatım boyunca Fenerbahçe’yi ailece izler, gerçekten çok seven bir aileyiz. Ben Fenerbahçeli İsmail Kartal olduysam bu arma sayesinde oldum. Fenerbahçe’nin armasının anlamı bence göründüğünden yazılandan çok daha büyüktür. Bunu okudukça Samandıra’da boş zamanlarımızda bu armanın renklerini tartışmasını yaptığımızda dünyada eşinin benzerinin olmadığı bir arma olduğunu gördük.

Göreve geldiğim ilk gün oyuncularımla bir toplantı yaptım. Çok açık ve net. Ben duygularımı karşımdaki insana içten net bir şekilde aktarabilen bir insanım. Hayatım boyunca rol yapmadım yapamam. Onlara dedim ki ‘bizim bir borcumuz var’. Hepsi şaşırdı. ‘Bu borcu ödeyeceğiz’ dedim. Ben bunun için buraya geldim dedim. Durdular ve dediler ki ‘bu borç ne, kime borcumuz var.’ Taraftarı ve camiayı gösterdim. Öyle bir gün gelecek ki buraya 50 bin kişi gelecek bu gelen 50 bin kişi işte benim takımım, futbolcum bu, işte biz bu futbolu görmek istiyoruz. Ben buraya bunun için geldim, başaracağız dedim. ‘Gece gündüz çalışıp birbirimize saygılı olacağız, biz borcumuzu ödeyeceğiz’ dedim. ‘Her maça 50 bin kişi gelen ortaya koyduğunuz performansı taraftara yaşatarak sizler sunacaksınız. Bunu yaptığımız zaman ikinci yarının şampiyon takım olacağız, oynadığınız futboldan keyif alacaksınız’ dedim.

Çok karakterli oyuncularımız var. Hep beraber çok çalıştık, el ele verdik bugünlere geldik. Taraftarla yönetime camiamızla bütünleştik. Herkes Fenerbahçe’nin oynadığı futbolu takdir etti. Geldiğimiz nokta itibarıyla kendime yakışır şekilde kapattık" ifadelerini kullandı.


 

"ŞAMPİYONLUĞUN FAVORİSİ FENERBAHÇE’DİR"
Takımın oyun gücü yapısı olduğuna ve taraftarların da bu oyuna alıştığını aktaran Kartal, emeği geçenlere teşekkür ederek, "Yeni gelen hocamızla birlikte birkaç iyi transferle bu takım yeni sezonda Allah’ın izniyle şampiyon olacak. Bu süreçte bana her zaman destek olan başkanım Ali Koç ile 17-18 yaşından beri arkadaşız. Yöneticilerime, taraftarlarıma, medya mensuplarına, Samandıra’daki personele, en büyük pay sahibi oyuncularıma teşekkür ediyorum. Başkanıma ayrıca teşekkür etmek istiyorum. ‘Buranın patronu sensin, ne istiyorsan onu yap’ dedi. Bu önemli bir şeydir. ‘Sonuna kadar senin arkandayız her alacağın kararda seninle beraberiz’ dediler.

Fenerbahçede İsmail Kartal genel kurulda ayakta alkışlandı Gözyaşlarını tutamadı

Bu yüksek özgüvenle bende kendimi daha rahat hissettim ce çalıştım hep birlikte başarıyı elde ettik. Ekibime, personele, camiama, medya mensuplarına, büyük Fenerbahçe taraftarları, benim verdiğim mesajları alarak desteklediler biz de mahcup etmedik. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Başkanımız bundan sonraki sezonlarda beraber çalışabileceğimizi söyledi, teşekkür ediyorum. Bundan sonra zaman nasıl biter bilmiyorum. Tek düşüncem var. Yeni sezon ve bundan sonraki sezonlarda şampiyonluğun favorisi Fenerbahçe’dir. Bunu her zaman biliyorum. Taraftarlarımızın camiamızın beklentileri var. Bu camia fazlasını hak ediyor. Çok daha fazlasını yapacak gücümüz var. Bundan sonraki sezonlarda başaracağını düşünüyorum. Allah Fenerbahçe’nin yar ve yardımcısı olsun” diye konuştu.

Fenerbahçede İsmail Kartal genel kurulda ayakta alkışlandı Gözyaşlarını tutamadı

5 YILDIZ KARARI
Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Kızılhan toplantıda yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "6 Mart 2021'de yaptığımız başvuruya 1 yıldan fazla süredir cevap gelmediği için armamızı 5 yıldızla kullanacağız. Hakkımızı kimse yiyemez."

 

Fenerbahçede İsmail Kartal genel kurulda ayakta alkışlandı Gözyaşlarını tutamadı

YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber