Geri Dön

Fenerbahçe’de Marco Knopp'dan Altay Bayındır övgüsü! "Avrupa düzeyinde"

Fenerbahçe’de kaleci antrenörü Marco Knopp, Altay Bayındır’ın taşıdığı potansiyele dikkat çekiyor

Fenerbahçe’de Marco Knopp'dan Altay Bayındır övgüsü! "Avrupa düzeyinde"

CELAL UMUT EREN

21 yaşındaki genç eldivenin 18 haftalık görüntüsü ve Antalya kampındaki performansı sonrası önemli detaylar öne çıkıyor. Kalecilerin yeni
hocası Alman Knopp, Altay’ın Avrupa düzeyinde bir isim olduğunu savunuyor. Ersun Yanal ile teknik ekibi de sezon başından beri yıldız kalecinin tek tek kurtardığı maçları yakından biliyor.

Fenerbahçe’nin sezon başında Ankaragücü’nden transfer ettiği kaleci Altay Bayındır, bu sezonun en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. 21 yaşındaki genç eldiven, geldiği ilk sezonda ilk 11’de yerini garantilerken, teknik direktör Ersun Yanal ve ekibinin beğenisini topluyor. Genç kaleci, gelecek açısından Türk futbolunda önemli bir kaleci olarak gösteriliyor. Bu doğrultuda sarı-lacivertli takımın teknik heyeti de sık sık bu konuda çalışıyor. Altay ile alakalı detaylı çalışmalar, analizler ve raporlar çıkarılıyor.

Görevine yeni başlayan Alman kaleci antrenör Marco Knopp da kısa sürede Altay Bayındır’la verimli bir çalışma ortamı yakaladı. Özellikle Antalya kampı sonrası Altay’la ilgili detaylı bir rapor da çıkaran Knopp, artıları ve eksileriyle bir profil çizdi. Genel olarak Altay’ın Avrupa düzeyinde bir yetenek olduğunu vurgulayan Knopp’un sezon başından itiraben öğrencisinin oynadığı maçları izlediği de kaydedildi. Burada Altay’ın kaledeki önemli özellikleri dile getirildi.
Karşı karşıya pozisyonlardaki başarısı, refleksleri, kazanılan maçlarda puanlara direkt etki eden kurtarışları, özgüveni, sorumluluk duygusu ve liderlik özellikleri öne çıktı. Zaaflar kısmında; 90 dakika içinde zaman zaman kaybolan motivasyonu, bazı anlarda önündeki defans oyuncularıyla iletişim aksaklıkları ve uzaktan şutlarda istikrarsız görüntü vermesi de vurgulandı.

Hatta 18 haftalık lig maratonunda Altay’ın direkt etki ettiği maçlar da göze çarptı.  Bunlardan ilki 2. haftada 2-1 kazanılan Başakşehir maçında skor 1-1 iken Visca’nın önündeki kurtarışı, 6. haftada deplasmanda 0-0 biten Galatasaray derbisinde Nagatamo’nun karşı karşıya anında açıyı iyi kapatması, 16. haftada 3-1 kazanılan Beşiktaş derbisinde skor 2-1 iken son adam pozisyonunda Burak Yılmaz’ın ayağından topu çalması, 17. haftada 2-1 galip bitirilen Çaykur Rizespor deplasmanda 85’te Umar Aminu’nun kale önündeki şutundaki refleksi ve son olarak Gaziantep deplasmanında skoru 1-0 iken Kayode’nin kale ağzındaki hamlesinde açığı kapatması örnekler olarak sıralandı.

Olgun görüntü
Alman kaleci antrenör Marco Knopp’un 1 aylık dilimde kaleci antrenörleriyle yakaladığı görüntü beğeniliyor. Son derece neşeli antrenmanlar yapan kaleciler ve Knopp, herkesle tek tek ilgileniyor.

Knopp’un en çok beğendiği isimlerden Altay Bayındır için de hep dile getirdiği, “Genç olmasına karşın 30 yaşındaki futbolcu olgunluğu” benzetmesi dikkat çekiyor. Harun ve Erten’e de tam not veren Alman antrenör, Altay’ın gelecekte Avrupa’nın önemli bir liginde iyi bir takımda oynayacağına dair görüşü de bulunuyor.

Fenerbahçe’de Marco Knoppdan Altay Bayındır övgüsü Avrupa düzeyinde

Volkan Demirel'in hikayesi

Kasımpaşalı Yusuf Erdoğan: LaLiga ve Bundesliga'dan teklifler aldım
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet