Basketbol Fenerbahçe'de sözleşme feshi ve ayrılık! İşte anlaşma sağladığı takım

Fenerbahçe'de sözleşme feshi ve ayrılık! İşte anlaşma sağladığı takım

18.04.2024 - 13:24 | Son Güncellenme:

EuroLeague'de final four hesapları yapan Fenerbahçe Beko'da sürpriz bir ayrılık gelişmesi yaşandı. Yıldız oyuncunun sözleşmesini feshetmesinin ardından yeni takımıyla sözleşme imzalaması bekleniyor.

Fenerbahçede sözleşme feshi ve ayrılık İşte anlaşma sağladığı takım

Turkish Airlines EuroLeague'de final four hesapları yapan Fenerbahçe Beko'da yıldız oyuncuyla yollar ayrılıyor. Sözleşme feshinin ardından anlaşmanın tamamlanması bekleniyor.

Haberin Devamı

AYRILIK SİNYALİ VERMİŞTİ

Fenerbahçe'nin 28 yaşındaki yıldız basketbolcusu Tyler Dorsey, sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşımda bulunmuştu. Yıldız basketbolcu, “Saygısızlık hiç bu seviyeye çıkmamıştı. 24/25’i iple çekiyorum" ifadelerini kullanmıştı. Tyler Dorsey'in bu paylaşımı ayrılık iddialarını güçlendirmişti.

Fenerbahçede sözleşme feshi ve ayrılık İşte anlaşma sağladığı takım

PANATHINAIKOS İDDİASI!

Ajansspor'da yer alan habere göre daha önce Yunanistan'da Olympiakos forması giyen Tyler Dorsey'in adı yaz döneminde Panathinaikos ile anılmıştı. Hatta Yunan ekibinin başkanı Dimitris Giannakopoulos, Dorsey ile her konuda anlaşmaya vardıklarını ancak kulübün ayrılığa izin vermediğini açıklamıştı.

İsmi Panathinaikos ile anılan Tyler Dorsery, daha önce Yunanistan basınına verdiği bir röportajda Ergin Ataman'dan övgüyle bahsetmişti. Dorsey, "Panathinaikos iyi bir şey inşa ediyor. Bunu herkes görebilir. Gerektiği yerde saygıyı da göstermeliyiz. Bu sene özellikle iç sahada çok iyiler. Bu atmosferi görmek çok güzel. Ergin Ataman bir guard antrenörü. Oyun kurucularına serbestlik tanıyor. Çok iyi bir sistemi var bunu rakip olduğumuz için yıllardır fark ediyorum. Ona saygı göstermelisin. Şu ana kadar Panathinaikos’ta iyi iş çıkarıyor" şeklinde konuşmuştu.

Haberin Devamı

Fenerbahçede sözleşme feshi ve ayrılık İşte anlaşma sağladığı takım

OLYMPIAKOS İLE ANLAŞTI

Sportando'nun haberine göre Tyler Dorsey, Olympiakos ile anlaşma sağladı. Habere göre Tyler Dorsey'nin Fenerbahçe Beko ile sözleşmesini feshetmesinin ardından ileri düzeyde yapılan görüşmeler sonuçlanacak ve ABD'li yıldız Olympiakos'a imza atacak.

BU SEZON PERFORMANSI

Bu sezon ligde Fenerbahçe formasıyla 4 maça çıkan Tyler Dorsey 7.7 sayı, 2.2 ribaund ve 0.7 asist ortalamaları ile oynadı. Dorsey, Euroleague'de ise çıktığı 31 maçta 9.2 sayı, 1.6 ribaund, 1.3 asist, 0.2 top çalma ve 8.1 verimlilik ortalamaları ile takımına katkı sağladı.

Fenerbahçede sözleşme feshi ve ayrılık İşte anlaşma sağladığı takım

EVANS, OLYMPIAKOS İÇİN FENERBAHÇE'Yİ REDDETTİ

Sportando'nun haberine göre Fenerbahçe Beko ile anlaşması beklenen Keenan Evans, sürpriz bir şekilde Olympiakos ile anlaşma sağladı.

Habere göre Keenan Evans, Olympiakos'tan iki yıl için toplamda 3.2 milyon euro kazanacak. Keenan Evans'ın Olympiakos'tan aldığı teklifin ardından Fenerbahçe Beko'dan gelen teklifi geri çevirdiği bilgisine yer verildi.

Haberin Devamı

Fenerbahçede sözleşme feshi ve ayrılık İşte anlaşma sağladığı takım