Geri Dön

Fenerbahçe'de Vitor Pereira çaresizliği!

Gaziantep yenilgisiyle zirveye yaklaşma fırsatını tepen Fenerbahçe’de Vitor Pereira yeniden tartışılıyor. Portekizli hocanın ayrılması güçlü bir ihtimal olsa da yeni gelecek bir isimde hata yapılmasından endişe ediliyor

Fenerbahçe'de Vitor Pereira çaresizliği!

SENAD OK

Fenerbahçe zirveyi yaklaşma şansını kaçırdı. Gaziantep karşısında alınan 3-2'lik mağlubiyet sonrası sarı-lacivetliler, lider Trabzonspor ile arasındaki puanı 9'a indirme fırsatını kaçırdı. Bu maç sonrası teknik direktör Vitor Pereira'nın durumu tekrar tartışılmaya açıldı.
Portekizli teknik adam her ne kadar maçı bireysel hatalardan kaybettiklerini ifade etse de çıkardığı kadro yine tartışma konusu oldu. Kulübede Sosa ve Zajc gibi oyun kurma konusunda Mesut'a yardımcı olacak isimler varken Pereira iki kesici Gustavo-Crespo ikilisine görev verdi. Sosa ve Pelkas gibi iki önemli isimden yararlanılmadı. Kazandığı maçlarda bile çıkardığı kadro ve yaptığı hamleler büyük eleştiri konusu olan tecrübeli hoca yine de takımın başında kalmayı başardı. Bunda en büyük etken yerine geçecek doğru ismin bulunamaması oldu. Sarı-lacivertli yönetim bu çerçevede birçok farklı profilde teknik adamı gündemine aldı.
Joachim Löw şu an için teklife sıcak bakmazken 32 yaşındaki Francesco Farioli ise henüz Fenerbahçe seviyesi için yeterli görülmedi. Gündeme gelen İsmail Kartal için birçok yönetici olumlu baksa da Vitor Pereira'nın toparlanma umudu ağır bastı.

Fenerbahçede Vitor Pereira çaresizliği

Geçmiş dönemlerde teknik direktör konusunda B planı üretebilen yönetim bu planları dört sezon içinde tüketti.
Portekizli hocayla ayrılık ihtimali çok güçlü olsa da yönetimi esas düşündüren konu, takımın başına yeni getireceği teknik direktör... Bu konuda yine hata yapılması gelecek sezonun da büyük ölçüde kaybedilmesi anlamına gelecek.

Fatih Terim korkusuyla birleştiler! | Jesus için geri sayım... | Valerien Ismael kararını verdi!
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber