Geri Dön

Fenerbahçe'den idman açıklaması! "Haftanın 4 günü çalışıyoruz"

Fenerbahçe Futbol Takımı Bireysel Performans Uzmanı Fatih Yıldız, çalışmalarına evde devam eden futbolcuların antrenman programıyla ilgili bilgiler verdi.

Fenerbahçe Futbol Takımı Bireysel Performans Uzmanı Fatih Yıldız, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle çalışmalarına evde devam eden futbolcuların antrenman programıyla ilgili bilgiler verdi. 

Fatih Yıldız, FB TV'ye yaptığı açıklamada, antrenmanlarla futbolcuların mevcut virüs karşısında vücut dirençlerini de düşürmemeye çalıştıklarını belirterek, şöyle konuştu: 

"Bizim için antrenmanın fiziksel yönünden daha fazla önem arz eden nokta, takım halinde olabilmek ve bazı şeyleri paylaşabilmek. Bunun için teknik ekiple birlikte böyle bir planlama yaptık. Ligler için alınan erteleme kararının hemen ardından bu çalışmaya başladık. Şu anda haftanın 4 günü çalışıyoruz. Tabii ki böyle bir çalışmayı uygulayabilmek teorik anlamda kolay görünse de buna uygun bir oyuncu profili yoksa kolay değil. Birebirken antrenman yaptırabilmek çok kolay değilken, online bir platform üzerinden bunu kontrol edebilmek gerçekten o oyuncuların isteğine, onların özverisine bağlı bir durum. Biz, şu ana kadar bu konuda bir sıkıntı yaşamadık. Çalışmalarımız gayet keyifli gidiyor." 

Video kamera sistemi ile gerçekleştirilen antrenman programlarının detaylarını da paylaşan Fatih Yıldız, "Liglerin ertelenme kararı çıktığı andan itibaren biz, hafta hafta 1 aylık bir planlama yaptık. Programlarımız, her hafta değişerek devam ediyor. Daha çok sporcularımızın mevcut performansını korumaya yönelik çalışmalar planladık. Oyuncuların mevcut salgın karşısında vücut dirençlerini düşürmemeye dikkat ederek bir planlama yaptık." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçeden idman açıklaması Haftanın 4 günü çalışıyoruz

Gregory Van der Wiel'in Ajax Günlerinden Nefis Bir Gol

Çağdaş Atan: "Önemli bir rakibi yendik"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet