Geri Dön

Fenerbahçe'ye yeni gelir kapısı

İhalesi gerçekleşen ve KOÇ Grubu'nun kazandığı Kalamış Yat Limanı, Fenerbahçe'ye gelir kapısı olabilecek.

Fenerbahçe'ye yeni gelir kapısı

Türkiye'nin en önemli gündem maddelerinden biri haline gelen Kalamış Yat Limanı için devler yarıştı, Koç Grubu kazandı. Sarı lacivertliler gerçekleşen bu ihalenin ardından önemli bir gelir kaynağını da kazanmış oldu. Henüz nakit akışı sağlanamayacak ancak yapılacak girişimlerden sonra kalıcı gelir elde edilebilecek olan Kalamış Yat Limanı, üçüncü dönemde de KOÇ Grubu'nda kaldı.

İlk proje isim hakkı

Daha önce Fenerbahçe Kongre Üyeleri'ne de belirtildiği gibi Kalamış Yat Limanı ihalesini kazanan taraf, sarı lacivertlilerle dirsek temasında olacak. KOÇ Grubu'nun ihaleyi kazanmasıyla birlikte daha da kolaylaşacak olan temasın ilk halkası isim hakkı olacak. Fenerbahçe Spor Kulübü, Kalamış Yat Limanı'na Fenerbahçe ismini ön ad olarak tahsis edecek. Ciddi bir kalıcı gelir kapısı açacak olan Yat Limanı'nın ikinci ayağını ise Kalamış'a açılacak olan restaurant ya da Fenerium gibi girişimler oşuturacak.

Mağaza girişimi

Fenerium markasının Kalamış Yat Limanı'na girmesiyle birlikte sarı lacivertliler kalıcı gelirlerini arttırmış olacak. Fenerium'dan elde ettiği gelir ile diğer takımlara da rol model olan Fenerbahçe, Kalamış Yat Limanı'na da ürünlerinin satıldığı bir mağaza açacak.

Sosyal tesis ortaklığı

Fenerbahçe'nin Kalamış Yat Limanı'ndan beklediği olası kalıcı gelirlerden biri de Marina'nın çok yakınında olan antrenman sahaları. Fenerbahçe Spor Kulübü'ne ait olan antrenman sahası ve sosyal tesisleri Kalamış Yat Limanı ile birleştirme çalışmasının gerçekleşmesi sonucunda sarı lacivertliler ciddi bir gelirin daha sahibi olacak. Ortak sosyal tesis paylaşımı ya da özel bir alanı tahsis edebilecek olan fenerbahçe Spor Kulübü, Kalamış Yat Limanı projesiyle kasasını doldurma imkanı yakalayacak.

Sürpriz proje

Fenerbahçe yönetimi ve KOÇ Grubu'nun merakla beklediği proje ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na ait. Kadir Topbaş'ın seçim projelerinden biri olarak açıkladığı ve Kadıköy Salı Pazarı ile Kurbağalı Dere olarak adlandırılan ve Fenerbahçe Stadı'na yakın olan kanal yakınlarına yapılması planlanan proje ile arazinin değeri 4 ile 5 kat arasında artacak. Bu artış ile birlikte Fenerbahçe Spor Kulübü'nün menkul kıymet gelirleri de katlanacak.

(Eurosport)A Milli Takım'da Stefan Kuntz'dan kadro açıklaması
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber