Voleybol Filenin Sultanları'nda kaptan Eda Erdem: Off... Tüylerim diken diken oldu

Filenin Sultanları'nda kaptan Eda Erdem: Off... Tüylerim diken diken oldu

30.05.2024 - 09:32 | Son Güncellenme:

Milletler Ligi'nde Almanya'yı deviren Filenin Sultanları'nda kaptan Eda Erdem Dündar maç sonunda duygusal bir açıklama yaptı.

Filenin Sultanlarında kaptan Eda Erdem: Off... Tüylerim diken diken oldu

A Milli Kadın Voleybol Takımı, ABD'de düzenlenen FIVB Milletler Ligi'nin (VNL) ikinci haftasının ilk maçında Almanya'yı 3-1 yendi. Teksas eyaletinin Arlington kentinde oynanan karşılaşmada Almanya'yı 3-1 yenen millilerde Melissa Vargas, 23 sayıyla mücadelenin en skorer ismi oldu.

Haberin Devamı

Organizasyonun ikinci haftasındaki ilk maçını kazanan milli takım, VNL'deki beşinci müsabakasında üçüncü galibiyeti elde etti.

EDA ERDEM: VOLEYBOLU NE KADAR ÖZLEDİĞİMİ FARK ETTİM
“Öncelikle güzel bir karşılaşma oldu bence iki taraf da çok iyi mücadele etti. Almanya çok iyi servis attı. Buraya dörtte dört yapmak için geldik. Geçen yazdan çok iyi anılarımız var bu salonda. Maç maç inanıyorum ki daha iyi olacağım. Bu ritmi unutmuşum. Voleybolu ne kadar özlediğimi fark ettim. Kalan üç maçımızı da kazanmaya çalışacağız.

'TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU'
Tarihi burada yazmıştık, sen de gözyaşlarına hakim olamamıştın o anlarda neler hissettin?
"Off... yani zaten ilk idmanımızı yapmaya geldiğimizde tüylerim diken diken oldu. Girdiğim anda salonun tekrar fotoğrafını çektim. Güzel motivasyon ve enerjiyle dörtte dört yapmak için enerjimizi vereceğiz.”

Haberin Devamı

SANTARELLI: ZAMANA İHTİYACIMIZ VAR
Almanya maçı sonrası başantrenör Santarelli şu ifadeleri kullandı: "Bugün bu şekilde başlamak iyiydi, tabii ki her zaman iyi oynamak isterim ama biliyorum ki şu an buyuz. Gerçekten zamana, birlikte oynamaya ihtiyacımız var. Bazı önemli oyuncularımızı iyileştirmemiz lazım. Durum bu.

Problem kulüp sezonundan sonra VNL gibi bir turnuva için fazla zamanımız yok. Ancak pozitif düşünmeliyiz, ben pozitifim ve tabii ki de galibiyet bu konuda bize çok yardımcı olacak. "