Geri Dön

Formula 1 Türkiye yarışı ne zaman? Formula 1 Türkiye GP seyircili mi olacak?

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Formula 1 takvimine dahil edilmeyen Türkiye yeniden takvime dahil edildi. Peki, Formula 1 Türkiye Grand Prix İstanbul Park'taki yarış ne zaman yapılacak? Seyirci olacak mı?

Formula 1 Türkiye yarışı ne zaman? Formula 1 Türkiye GP seyircili mi olacak?

Haziran ayında İstanbul'da yapılması planan Formula 1 yarışı koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan seyahat yasağı nedeniyle iptal edilmişti. Formula 1 Türkiye Grand Prix'si geri döndü. Türkiye Grand Prix'si takvime yeniden alındı.

FORMULA 1 TÜRKİYE YARIŞI NE ZAMAN?

Formula 1'den yapılan açıklamada; Intercity İstanbul Park'ın ev sahipliği yapacağı 2021 takviminin 16'ncı yarışının 1-3 Ekim tarihlerinde koşulacağı kaydedildi. Formula 1TM biletlerinin gelecek haftadan itibaren satışa sunulması planlanıyor.

Formula 1TM yarışlarının Türkiye'ye geri getirilmesi görevinin Cumhurbaşkanlığı tarafından Intercity İstanbul Park'a verildiğini belirten Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak "Bu anlaşmayı da geçen sene olduğu gibi Intercity olarak, devletimize yük olmadan, tüm sorumlulukları kendimiz üstlenerek tamamladık. Devletimiz, tüm dünyaya gösterdiği pandemiyle başarılı mücadelesi ile yarışların tekrar ülkemize kazandırılmasında çok önemli bir rol oynadı" dedi.

Vural Ak, 'bilet satışları' ile ilgili olarak ise "Dünyanın en heyecan verici pistlerinden birine sahibiz. Halkımızın ve yabancı misafirlerimizin bu heyecana ortak olmasını biz de çok istiyoruz. Devletimizin aldığı pandemi önlemleri ve çalışmaları sayesinde yarışımızı seyircili olarak gerçekleştireceğiz. Yarışı gerçekleştireceğimiz tarih Türkiye'de ve İstanbul'da turizm sezonunun da sürdüğü zamanlara denk geliyor. Sadece yarış ekiplerinin bile ekonomimize milyonlarca dolarlık katkı sağladığı Formula 1TM organizasyonu, yabancı izleyicilerin de gelişi ile önemli bir döviz girdisine imkan sağlayacaktır. Bilet satışlarına ilişkin gerekli bilgilendirmeyi en kısa sürede yapacağız" ifadelerini kullandı.

Sivasspor, Azubuike'yi transfer etti
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet