Dünya KupasıFransa Milli Takımı'nda Benzema'ya darbe! 'Dünya Kupası'nda bilerek oynatılmadı'

Fransa Milli Takımı'nda Benzema'ya darbe! 'Dünya Kupası'nda bilerek oynatılmadı'

21.12.2022 - 12:30 | Son Güncellenme:

2022 Dünya Kupası'nı finalde kaybeden Fransa Milli Takımı'nda Benzema krizi yaşanıyor. Fransız gazeteci Milli Takımı bırakma kararı alan golcü futbolcunun, son 16 turundan itibaren oynayabilecek durumda olmasına rağmen takım içerisinde yaşanan olaylar nedeniyle kadroya alınmadığını ve arka planda yaşananları anlattı. İşte detaylar...

Fransa Milli Takımında Benzemaya darbe Dünya Kupasında bilerek oynatılmadı

Fransa Milli Takımı'nı bırakma kararı alan Karim Benzema hakkında olay bir iddia gündeme geldi. Milli Takımı bırakma kararı alan golcü futbolcunun, sakatlığının geçmesine rağmen kadroya alınmamasının arkasında yatan gerçekler gün yüzüne çıktı.

Haberin Devamı

SAKATLIĞI NEDENİYLE DÜNYA KUPASI'NDA OYNAYAMADI

Dünya Kupası öncesinde Fransa Milli Takımı'nın en büyük kozlarından birisi olması beklenen Karim Benzema, dev turnuva öncesi yaşadığı sakatlık nedeniyle turnuvada mücadele edememişti.

DESCHAMPS SİNİRLENDİ

Fransa Milli Takımı dev turnuvada yarı final aşamasında Fas'ı eleyince Didier Deschamps'a Karim Benzema'nın durumu soruldu. Fransız bir gazeteci, "Karim Benzema hala kadroda ve final maçında olası bir geri dönüşü mümkün mü?" sorusunu sorunca Didier Deschamps bu duruma sinirlendi. Tecrübeli çalıştırıcı, "Bir sonraki soruya geçmeyi tercih ederim" dedi.

Fransa Milli Takımında Benzemaya darbe Dünya Kupasında bilerek oynatılmadı

Karim Benzema, Didier Deschamps'ın bu açıklaması sonrası sosyal medya hesabından çarpıcı bir paylaşımda bulundu. Hakkında çıkan haberlere yanıt veren Karim Benzema, "İlgilenmiyorum" ifadelerini kullandı. 35 yaşındaki yıldızın bu paylaşımı sosyal medyada gündem oldu.

Haberin Devamı

MACRON'U REDDETTİ

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Katar'daki dev final öncesi Karim Benzema'ya bir teklifte bulundu. Emmanuel Macron'un "Katar'daki finali izlemeye özel uçağımla birlikte gidelim" teklifini Karim Benzema'nın reddettiği öğrenildi. Benzema'nın yanı sıra göçmen diğer futbolcuların da Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a tepkili olduğu kaydedildi.

Fransa Milli Takımında Benzemaya darbe Dünya Kupasında bilerek oynatılmadı

BENZEMA BIRAKMA KARARI ALDI

2022 Dünya Kupası'nın tamamlanmasının ardından Karim Benzema çarpıcı bir karar aldı. 35 yaşındaki yıldız futbolcu Fransa Milli Takımı'nı bıraktı. Karim Benzema sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün olduğum yere gelmek için gereken çabayı gösterdim ve hatalar da yaptım. Bununla gurur duyuyorum. Kendi hikayemi yazdım ve burada bitiyor" ifadelerini kullandı.

BENZEMA'YI İSTEMEDİLER

Fransa'da yaşanan gelişmelerin ardından gazeteci Romain Molina, gündem yaratacak bir iddia ortaya attı. Molina, takım kaptanı kaleci Hugo Lloris ile Antoine Griezmann'ın, takım içindeki liderlik rollerinin arka plana atılacağını düşünerek, Benzema'yı kadroda hiç görmek istemedikleri öne sürdü.

Benzema tarafında olan isimlerden de bu desteklerini, kamuoyunda göstermemeleri konusunda uyarıldıkları belirtildi.

Haberin Devamı

Fransa Milli Takımında Benzemaya darbe Dünya Kupasında bilerek oynatılmadı

DESCHAMPS DÜŞÜNMEDİ BİLE

Benzema'nın sakatlığının düşünüldüğü kadar kötü olmadığını öğrenmesinin ardından son 16 turundan itibaren takımına destek olmak için Katar'da kalmak istedi ancak iddiaya göre Fransız Futbol Federasyonu ve teknik direktör Didier Deschamps, Lloris ve Griezmann'ın takıma liderlik edebilmesi için Benzema'yı düşünmediler.

ZİDANE GELİRSE ŞARTLAR DEĞİŞEBİLİR

Ayrıca Bezema’nın, Deschamps'ın yerine Zinedine Zidane'ın teknik direktör olması halinde takıma geri dönebileceği de aktarılan bilgiler arasında.

Benzema'nın Real Madrid formasıyla attığı ilk gol

Fransa Milli Takımında Benzemaya darbe Dünya Kupasında bilerek oynatılmadı