Geri Dön

G.Saray’ı bugünlere getiren sebepler

Cim-Bom’da rotasyonlar ters tepiyor. Gençlik yapılanmasına rağmen 30 yaş üstü Muslera, Babel, Aanholt, Feghouli ve Diagne ilk 11’de... Hakem kaygısı da performansı etkiliyor

G.Saray’ı bugünlere getiren sebepler
NEVZAT DİNDAR

Malatya’ya takılarak 14. hafta sonunda lider Trabzonspor’la arasındaki puan farkı 14’e çıkan Galatasaray’da başarısızlığın sebepleri tartışılıyor.

Cim-Bom, Avrupa’da farklı Türkiye’de farklı performanslar ortaya koyarken, başarısızlığı getiren faktörler olarak şunlar ön plana çıktı:

ROTASYON TERS TEPİYOR: Malatya maçında yapılan rotasyonun kötü sonuç vermesi bu sezonki istikrarsızlığı akıllara getirdi. İki maç üst üste aynı kadro ile çıkılmaması ve özellikle ön tarafta oyuncuların değişmesi sorunların ana kaynağı olarak görülüyor.

BU NASIL YAPILANMA?: Yeniden yapılanma ve gençleşme olarak görülüp 25 milyon euro harcanan sezonda Galatasaray, Malatya deplasmanında sahaya sürülen isimlerin Muslera (35), Babel (34), Aanholt (31), Feghouli (31), Diagne (30), Ömer (30), Yedlin (28) çok da genç olmadığı dikkatlerden kaçmadı.

BABEL, YEDLİN VE AANHOLT ISRARI: Yedlin ve Aanholt sürekli olarak 11’de şans bulmalarına karşın istenen performansı sergileyemiyor. Babel’deki ısrar ise teknik kadronun en fazla eleştirildiği noktaların başında geliyor.

HAKEM KAYGISI: Ne teknik kadro ne de oyuncular, Türkiye’de hakemlere güveniyor. Malatya maçında da yine bu endişelerinin haklı çıkartan bir hakem performansı sergilendiğine inanıyorlar. Sarı-kırmızılılar, UEFA Avrupa Ligi’ndeki başarılarında ‘tarafsız Avrupalı hakem’ göndermesi yapıyorlar.

14 HAFTADA 19 GOL: Türkiye’de kapanan takımlara karşı kilidi açmakta zorlanan sarı-kırmızılılar, 14 haftada sadece 19 kez fileleri havalandırabildi. Galatasaray bu istatistikte ilk 10’a bile giremedi.

G.Saray’ı bugünlere getiren sebepler

Nihat Kırmızı: "Galatasaray haksızlığa uğrarsa herkes bunun bedelini öder"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber