Geri Dön

Galatasaray mezunları pilav gününde 'Tohum' ekti!

Kiehl’s ve Tohum Otizm Vakfı işbirliği ile otizmli çocuklar yararına “1 MİLYON TL” bağış toplamayı hedefleyen “Bir Tohum Ek” projesi dün Galatasaray Lisesi 81. Pilav Günü’ndeydi.

Galatasaray mezunları pilav gününde 'Tohum' ekti!

Bir Tohum Ek projesine destek veren Galatasaray Lisesi ve Galatasaraylılar Derneği’nin de katkıları ile lisenin 81. Pilav Günü kapsamında kurulan stant mezunlardan büyük ilgi gördü. Dağıtılan tohum ve toprak keselerinin büyük bir hızla tükendiği Pilav Günü’nde mezunlar Bir Tohum Ek standına gelerek hem proje hem de otizm hakkında bilgi sahibi olarak bağışlarını yaptılar.

Standa uğrayanlar arasında Galatasaray Başkanı Dursun Özbek de vardı. Kampanya büyük bir hızla sosyal medyada da yayılmaya devam etti. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar beş milyonu aşkın kişiye ulaştı.

Kiehl’s tarafından 1 Nisan 2015 tarihinde Türkiye’de 100.000 otizmli çocuk ve gencin özel eğitim alabilmeleri için ihtiyaçları olan bursların sağlanması ve otizme karşı duyarlılığın artırılması amacı ile başlatılan sosyal sorumluluk projesi, her an daha da büyüyerek İstanbul'da "çevre" ve "otizmlilerin eğitim bursu" gibi iki önemli konu hakkında farkındalığı artıyor. Eğitim almayı bekleyen otizmli çocukların ailelerine destek amaçlı 1.000.000 TL toplamayı hedefleyen bu kampanya Temmuz ayı sonuna kadar devam edecek.

Marius Sumudica: "Muhammed için üzgün değilim"

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber