Geri Dön

Galatasaray'da başkan yeniden Mustafa Cengiz!

Galatasaray Kulübü Olağan Genel Kurulu'nda 16. sandık sonuçlarının ardından 2062 oya ulaşan mevcut başkan Mustafa Cengiz, son 4 sandık öncesi başkan seçilmeyi garantiledi. Tüm sandıkların açılmasının ardından Mustafa Cengiz 2525, Dursun Özbek 1361, Ozan Korkut 659 ve Ali Fatinoğlu 207 oy aldı.

Galatasaray'da başkan yeniden Mustafa Cengiz!

Galatasaray Kulübü'nde 4 başkan adayının yarıştığı seçimli olağan genel kurulunda sarı-kırmızılıların 38. başkanı Mustafa Cengiz seçildi. Olağan genel kurulda 16. sandık sonuçlarının ardından 2062 oya ulaşan Mustafa Cengiz, son 4 sandık öncesi başkan seçilmeyi garantiledi. Kongrede toplam 20 sandıkta 4803 üyenin oy kullandığı açıklandı.

TOPLAM 20 SANDIĞIN SONUÇLARI:

Mustafa Cengiz: 2525
Dursun Özbek: 1361
Ozan Korkut: 659
Ali Fatinoğlu: 207

1. SANDIK SONUCU

Mustafa Cengiz: 63

Dursun Özbek: 55

Ozan Korkut: 14

Ali Fatinoğlu: 10

2. SANDIK SONUCU
Mustafa Cengiz: 85
Dursun Özbek: 52
Ozan Korkut: 17
Ali Fatinoğlu: 9
3. SANDIK SONUCU
Mustafa Cengiz: 82
Dursun Özbek: 67
Ozan Korkut: 17
Ali Fatinoğlu: 10
4. SANDIK SONUCU
Mustafa Cengiz: 85
Dursun Özbek: 89
Ozan Korkut: 39
Ali Fatinoğlu: 11
5. SANDIK SONUCU
Mustafa Cengiz: 104
Dursun Özbek: 62
Ozan Korkut: 34
Ali Fatinoğlu: 17
6. SANDIK SONUCU
Mustafa Cengiz: 110
Dursun Özbek: 75
Ozan Korkut: 25
Ali Fatinoğlu: 11
7. SANDIK SONUCU
Mustafa Cengiz: 109
Dursun Özbek: 66
Ozan Korkut: 25
Ali Fatinoğlu: 10
8. SANDIK SONUCU
Mustafa Cengiz: 100
Dursun Özbek: 79
Ozan Korkut: 35
Ali Fatinoğlu:12
9. SANDIK SONUCU
Mustafa Cengiz: 158
Dursun Özbek: 48
Ozan Korkut: 37
Ali Fatinoğlu: 13
10. SANDIK SONUCU
Mustafa Cengiz: 141
Dursun Özbek: 64
Ozan Korkut: 42
Ali Fatinoğlu: 12
11. SANDIK SONUCU
Mustafa Cengiz: 164
Dursun Özbek: 72
Ozan Korkut: 37
Ali Fatinoğlu: 14
12. SANDIK SONUCU
Mustafa Cengiz: 201
Dursun Özbek:54
Ozan Korkut: 43
Ali Fatinoğlu: 10
13. SANDIK SONUCU
Mustafa Cengiz: 174
Dursun Özbek: 54
Ozan Korkut: 44
Ali Fatinoğlu: 8
14. SANDIK SONUCU
Mustafa Cengiz: 184
Dursun Özbek: 60
Ozan Korkut: 38
Ali Fatinoğlu: 10
15. SANDIK SONUCU
Mustafa Cengiz: 150
Dursun Özbek:50
Ozan Korkut: 50
Ali Fatinoğlu: 9
16. SANDIK SONUCU
Mustafa Cengiz: 143
Dursun Özbek:55
Ozan Korkut: 38
Ali Fatinoğlu: 11
17. SANDIK SONUCU

Mustafa Cengiz: 124
Dursun Özbek: 61
Ozan Korkut: 25
Ali Fatinoğlu: 9
18. SANDIK SONUCU

Mustafa Cengiz: 116
Dursun Özbek: 58
Ozan Korkut: 35
Ali Fatinoğlu: 6
19. SANDIK SONUÇLARI:
Mustafa Cengiz: 102
Dursun Özbek:98
Ozan Korkut: 30
Ali Fatinoğlu: 8
20. SANDIK SONUÇLARI:
Mustafa Cengiz: 120
Dursun Özbek: 132
Ozan Korkut: 27
Ali Fatinoğlu: 7
Ozan Korkut, Cengiz'i tebrik etti
Galatasaray Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda başkan adayı olan Ozan Korkut, sandıkların tamamının açılmasına gerek kalmadan başkan olmayı garantileyen Mustafa Cengiz'i tebrik etti.
4'üncü sandığın açılmasının ardından sayım işlemlerinin yapıldığı Tevfik Fikret Salonu'ndan ayrılan Ozan Korkut, 15'inci sandığın açıklanmasıyla salona yeniden giriş yaparak Mustafa Cengiz'in yanına gitti ve kendisini tebrik etti. Ozan Korkut'a, kendi listesinde bulunan Adnan Öztürk de eşlik etti. Öztürk de Cengiz'i kutlayan isimler arasındaydı.
Korkut tebriğini gerçekleştirdikten sonra yaptığı açıklamada, "Biz bir aileyiz. Sayın başkanımızı ve arkadaşlarını tebrik ediyorum. Galatasaray'a yakışır şekilde fair play ruhuyla yarıştık. Tabii ki demokratik bir ortam. Herkes elinden geleni yaptı, herkese teşekkür ederim. Başkanımıza ve ekibine de başarılar dilerim, bizler Galatasaraylıyız" dedi.
DURSUN ÖZBEK SALONDAN AYRILDI
Sarı-kırmızılı kulübün Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda 10'uncu sandık açılırken, Ali Fatinoğlu'nun ardından başkan adayı Dursun Özbek de Galatasaray Lisesi'nden ayrıldı.

Fatinoğlu salondan ayrıldı

Başkan adayı Ali Fatinoğlu, 7. sandık sonuçlarının ardından Mustafa Cengiz'i tebrik ederek salondan ayrıldı.

Fatinoğlu salondan ayrılırken GSTV'de şu açıklamaları yaptı; Burası Galatasaray. Galatasaray demek bir bütün demek. Biz hepimiz Galatasaraylıyız. Kim Galatasaray'ı daha iyi yönetecekse o seçilsin dedim. Projelerimin hepsi Galatasaray'ın emrindedir. Ben bir süre kendi işlerime döneceğim. Ondan sonra bakacağım."

Metin Aslan, Genel Kurul Divan Başkanı seçildi

Oy kullanma işleminin hemen öncesinden başkan adayları Mustafa Cengiz, Dursun Özbek, Ozan Korkut ve Ali Fatinoğlu kürsüye geldi.

Cengiz: Artık özgür kararlar ve kanaatler var

Mevcut başkan durumundaki Mustafa Cengiz, genel kurula gelen herkese teşekkür ederek, "Burada bize oy verecek ya da vermeyecek herkese teşekkür ediyorum. Herkes Galatasaraylı. Belki her şey konuşulmadı ama kanaat oluşması için gerekli her şey söylendi. Artık özgür kararlar ve kanaatler var." dedi.

Özbek: Üreterek mali başarıyı yakalamak istiyoruz

Başkan adaylarından Dursun Özbek ise üyelere yönelik konuşmasında, "Seçim çok adaylı oldu ve bu da çok güzel. 500 yıllık kültürel birikimin getirdiği demokratik anlayış bunu gerektirir. Bu seçimde ben ve arkadaşlarım, üreten bir Galatasaray ortaya çıkarmak için aday olduk. Çok önemli projelerimiz var. Üreterek mali başarıyı yakalamak, mali başarıyla da sportif başarıyı elde etmek istiyoruz. Camiada birlik ve bütünlüğün sağlanmasını çok önemsiyoruz." ifadelerini kullandı.

Korkut: Boş vaatlere girmeden, sadece doğruları söyledik

Sarı-kırmızılı kulübün genel kurulunda başkan adayı olan isimlerden Ozan Korkut, Galatasaray'ın tarihi bir seçim düzenlediğini aktarıp, iki ayrı seçenek olduğunu dile getirerek, şunları söyledi: "Seçeneklerde biri, bu noktalara gelmemize sebep olan, temelinde tek adam anlayışı yatan, Galatasaray'ı gayrimenkul projeleri ve kasa kolaylıklarıyla yürütmeyi vadeden bir yönetim modeli. Diğeri ise bizim temsil ettiğimiz, modern çağın gerektirdiği, ana faaliyetleriyle spordan kazanan ve kara geçen bir Galatasaray için gerekli olan ekip ile katılımcı yönetim anlayışı. Fikirlerimizi, projelerimizi ve vizyonumuzu anlattık. Boş vaatlere girmeden, sadece doğruları söyledik. Ekibim 6 ayrı başkanla çalışmış, kendi konularında uzman Galatasaraylılardan oluşmaktadır. Bizi biz yapan tüm kutsal değerlerimize sahip çıktığımızı herkese göstereceğiz."

Fatinoğlu: Galatasaray için kim faydalı olacaksa, inşallah o kazanır

Ali Fatinoğlu ise konuşmasında, "Galatasaray'ımıza hizmet etme aşkımızla buradayız. Kulübümüzü hak ettiği noktalara taşımak istiyoruz. Şampiyonlar Ligi kupasını müzemize getirmeyi çok istiyoruz. Ayrıca listemizde 11 kadın adayımız var. Hepsi ihtisas sahibi oldukları için listede yer alıyorlar. Galatasaray için kim faydalı olacaksa, inşallah o kazanır." şeklinde görüş belirtti.

Başkan adayları oy kullandı

Galatasaray Kulübünün olağan genel kurulunda başkan adayları oylarını kullandı. Mustafa Cengiz 9, Dursun Özbek 3, Ozan Korkut 10, Ali Fatinoğlu ise 14 numaralı saldıkta oylarını verdi.

Mustafa Cengiz, oy verme işlemi sırasında yaptığı konuşmada, "Galatasaray geleneklerine uygun bir seçim yapıyoruz. Kapalı oy, açık sayım. Netice ne olursa olsun saygı duymak lazım. Hem camiamıza hem de ülkemize hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

Dursun Özbek de seçimin hayırlı olmasını dileyerek, "İnşallah Galatasaray'a en iyi şekilde hizmet edecek ekip seçilecektir." diye konuştu.

Adayların listeleri

Yeni dönemde başkanlığa talip olan 4 adayın yönetim kurulu aday listelerinde şu isimler yer alıyor:

Mustafa Cengiz: Asil üyeler: Abdürrahim Albayrak, Yusuf Günay, Murat Ece, Kaan Kançal, Mahmut Recevik, Okan Böke, Dilek Kutlu, Dorukhan Acar, Ömer Cansever, Emre Erdoğan.

Yedek üyeler: Metin Karakaya, Banu Vahapoğlu Akgün, Erol Özmandıracı, Özgür Savaş Özüdoğru, İlber Aydemir.

Dursun Özbek: Asil üyeler: Metin Öztürk, Nasuhi Sezgin, Taner Aşkın, Rıza Tevfik Morova, İbrahim Ziyal, Levent Yaz, Osman Kocaman, Ercüment Erdem, Niyazi Yelkencioğlu, Dikran Gülmezgil

Yedek üyeler: Cenk Eyüboğlu, Osman Aral, Fırat Uygur, Ceyda Üçer, Kayhan Berberoğlu.

Ozan Korkut: Asil üyeler: Tuncer Hunca, Şener Macun, Burak Elmas, Adnan Öztürk, Fehmi Naci Cansun, Başar Yücel, Cem Ersan, Mete İkiz, Reşit Sinanlı, İsmail Gökhan Esin.

Yedek üyeler: Burak Altınbaşak, Tuba Toprak Tuncel, Tunca Hazinedaroğlu, Cenk Soyer, Cemal Murat Akar.

Ali Fatinoğlu: Asil üyeler: Deniz Gün Enön, Kemal Ersin Pirinç, Remzi Tözün, Ahu Yaşar Aydın, Levent Karadeniz, İbrahim Bozan, Cemal Dayıoğlu, Pınar Altuğ Tüfekçioğlu, Cenk Gönenç, Ali Araptarlı.

Yedek üyeler: Denizhan Ege, Arda Nal, Çetin Öner, Gürhan Ozanoğlu, Esat Akbülbül.

Transfer | Altay, Martin Rodriguez'i açıkladı
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet