Geri Dön

Galatasaray'da bir istifa daha

G.Saray'da Cemal Nalga skandalındaki istifalara yönetici Ahmet Dedehayır da eklendi.

Galatasaray'da bir istifa daha

Basketbol şubesi erkek takımında ilgisi bulunmadığı halde artan baskılar sonrasında istifa kararı alan Ahmet Dedehayır, Başkan Adnan Polat ve diğer yönetici arkadaşlarından en ufak olumsuz tepki almadığını ancak yönetim kuruluna yönelik eleştirilerin önünü tamamen kesmek için görevi bırakma kararı aldığını bildirdi. Ahmet Dedehayır'ın istifası bugün yönetim kurulu tarafından 16.00'da yapılacak olağanüstü divan toplantısında duyurulacak.

DEDEHAYIR: "GALATASARAY’A ZARAR VERMEMEK İÇİN İSTİFAYI UYGUN GÖRDÜM"

Galatasaray Kulübü’nde Cemal Nalga skandalının yankıları sürerken, bugün istifasını açıklayan bayan basketbol şubesinden sorumlu yedek yönetim kurulu üyesi Ahmet Dedehayır, "Galatasaray’a zarar vermemek için istifayı uygun gördüm" dedi.
Konuyla ilgili bugün gerçekleştirilen olağanüstü divan kurulu toplantısı için Galatasaray Lisesi’ne gelen, ancak toplantıdan erken ayrılan Dedehayır, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Galatasaray’ın, kendi üzerinden
daha fazla yıpratılmasını istemediğini dile getirdi. Dedehayır, "Bayan takımından sorumlu olmama rağmen sürekli bu olayın içine çekildim. Galatasaray’a zarar vermemek için istifayı uygun gördüm. Yönetim kuruluna uygun bir ortam
sağlamak için görevimi bıraktım" diye konuştu.
Bu arada, aynı olaydan dolayı istifa eden Yiğit Şardan’ın yerine, yönetim kuruluna, kongrede en fazla oy alan yedek üyelerden Nejat Uygur’un gireceği öğrenildi.

Edouard Mendy'i yakından tanıyalımYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber