Geri Dön

Galatasaray'da Dursun Özbek'ten net mesaj: Meydanı boş bırakmam

Galatasaray başkan adayı Dursun Özbek, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’u isim vermeden eleştirdi, “Her yerde hakkımızı savunacağız. Türkiye Futbol Federasyonu’nu kendi çıkarlarına göre dizayn etmek isteyenlere izin vermeyeceğiz. Meydanı öyle boş bırakmam” dedi.

Galatasaray'da Dursun Özbek'ten net mesaj: Meydanı boş bırakmam

Galatasaray’da 11 Haziran’da yapılacak genel kurul için artık geri sayım başlarken, yeniden başkanlığa talip olan Dursun Özbek, sarı-kırmızılılar adına tarihi öneme sahip başkanlık seçimi için iddialı konuştu.

Mali olarak da, birliktelik olarak da hiç yaşamak istemedikleri bir dönemden geçtiklerini ifade eden Özbek, “Galatasaray’ı mali açıdan güçlü, sürdürülebilir, sportif başarıya sahip, her branşta rekabet eden bir spor kulübü haline getirmemiz gerekiyor. Bu sadece benim değil, her Galatasaraylının çocuklarına, torunlarına bir borcu olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bu zor zamanda taşın altına elini koymaktan çekinmediğini dile getiren Dursun Özbek, “Galatasaray’ın geleceği tehlike altındayken kaçmak Galatasaray’a yapılmış bir ihanettir. Ben böyle bir şey yapmam. Galatasaray’ın şu an yaşadığı sıkıntıları da çözüm önerilerine de çok iyi biliyorum” açıklamasını yaptı.

Galatasarayda Dursun Özbekten net mesaj: Meydanı boş bırakmam

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası tarafından incelenen projelerinin hazır olduğunu dile getiren Özbek şöyle devam etti:

“Önce camiamızdaki sevgisizlik ortamını bitireceğiz, sonra da mali bağımsızlığımızı hep birlikte sağlayacağız. Galatasaray’ın en fazla ihtiyacı olduğu şey barışmaktır. Biz bir olunca önümüzde durabilecek hiçbir engel yok.”

Galatasaray’ın haklarını her platformda koruyacaklarını dile getiren Dursun Özbek, özellikle Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un TFF ile ilgili çıkışlarına yanıt verdi, “Her yerde Galatasaray gibi güçlü olacağız, hakkımızı savunacağız. Türkiye Futbol Federasyonu’nu kendi çıkarlarına göre dizayn etmek isteyenlere izin vermeyeceğiz. Meydanı öyle boş bırakmam. Birlik olup Galatasarayımızın haklarını koruyacağız” diye konuştu.

'FUTBOL KAR EDECEK'

Özbek, futbolda Galatasaray camiasının kabul edeceği bir ismi getireceğine vurgu yaptı, “Altyapıdan yetişen futbolcularla futbol hem başarı hem de kar getiren bir branş olacak” dedi.

Futbol takımının başına getirecekleri teknik direktörün Galatasaray camiası tarafından kabul edilecek bir isim olacağını da söyleyen Dursun Özbek “Biz Galatasaray için en iyisini yapacağız. Herkes bize ve takımımıza imrenerek bakacak” dedi. 

Altyapıyı asla ihmal etmeyeceklerini dile getiren Özbek, “Altyapıdan yetiştirilecek futbolcular ile sürdürülebilir gelir elde etmeyi planlıyoruz. Futbol hem başarı hem de kar getiren bir branş olacak. Tüm altyapı organizasyonlarını yeniden gözden geçirerek, Türkiye’nin en iyi altyapısında A Takımımıza yeni futbolcular yetiştireceğiz” diye konuştu. Sadece futbolda değil Galatasaray’ın adının olduğu her yerde şampiyonluk hedeflediklerini belirten sarı-kırmızılı başkan adayı, “Gelecek sene Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı. Kuşkusuz ki tüm rakiplerimiz bu özel yılda şampiyon olmak isteyecekler ama biz başta futbol olmak üzere mücadele ettiğimiz tüm diğer branşlarda şampiyonlukları elde edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Galatasarayda Dursun Özbekten net mesaj: Meydanı boş bırakmam

'ŞAMPİYON OLACAK KADRO KURACAĞIZ'

Sürdürülebilir başarının ancak mali bağımsızlıkla geleceğini vurgulayan Dursun Özbek “Bu projeler sayesinde bileğimizdeki en büyük pranga olan Bankalar Birliği anlaşmasında çıkacağız. İlk yapacağımız hamle bu olacak” diye konuştu.

Mali bağımsızlığa giden projeleri yaparken sportif başarıdan da feragat etmeyeceklerini dile getiren Özbek, “Tüm bu projeler büyük Galatasaray taraftarı için. Ve ancak onlar arkamızda duruşa başarıya gider. O sebeple biz projelerimizi icraata geçirirken, her branşta da şampiyon kadrolar kuracağız” ifadesini kullandı.

Bütçe disiplininden vazgeçmeyeceklerini ama küçülmeyeceklerini de söyleyen Özbek, sözlerini şöyle tamamladı: “Taraftarımızın heyecanını yeniden canlandıracak transferleri yaparak direkt şampiyonluğa oynayacak bir kadro kuracağız. Ben tecrübeli bir başkanım. Seçim sürecinde de boş durmadım. 10 oyuncu ile temasımız var. Bu oyunculardan en az 4 tanesini kadromuza katmayı planlıyoruz. Maksadımızın Türk olmayan takımları da yenmek olduğunu unutmayarak Avrupa’da tekrar başarılı olmayı hedefleyecek, kulübümüzü hak ettiği yere taşıyacağız.”

Galatasarayda Dursun Özbekten net mesaj: Meydanı boş bırakmam

'ROTAMIZ BELLİ'

Galatasaray’da 11 Haziran’da yapılacak seçimde aday olan Eşref Hamamcıoğlu dün düzenlenen lansmanda üyelere seslendi. “Maddi değerler elbette önemli ama insani değerlerimiz de ihmal edilmemeli” diyen Hamamcıoğlu, “Uzun zamandır kaynaklarımızı iyi kullanamıyoruz. Hem insan, hem para kaynaklarımızı, hem de varlıklarımızı. En önemli kaynağımız insan. Üyelerimiz en değerli insan kaynağı diyoruz ama bir türlü harekete geçiremiyoruz” diye konuştu. Hamamcıoğlu, “Bizim  rotamız belli. Varmak istediğimiz yer çok net. Güçlü bir yönetim olursak hiç kimse önümüzde duramaz. Galatasaray’ın tekrar gurur duyacağı organizasyon haline gelmesi kolay olacaktır” ifadelerini kullandı.

Galatasarayda Dursun Özbekten net mesaj: Meydanı boş bırakmam

Hakan Çalhanoğlu'nun Inter formasıyla en iyi anları

YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber