Geri Dön

Gaziantepspor ve Manisaspor 2. Lig'den de düşmenin eşiğinde

Geçtiğimiz yıllarda Süper Lig'de fırtına gibi esen Gaziantepspor ve Manisaspor'un son hali şaşırtıyor. İki takımın da durumu o kadar kötü ki bu sezon sonu 2. Lig'e de veda edebilirler.

Gaziantepspor ve Manisaspor 2. Lig'den de düşmenin eşiğinde

Geçtiğimiz yıllarda Süper Lig'de fırtına gibi esen Gaziantepspor ve Manisaspor'un son hali şaşırtıyor.

Son otuz yılda Türk futboluna Fatih Tekke, Hasan Özer, Erhan Namlı, İsmail Köybaşı, Oktay Derelioğlu, İbrahim Toraman, İbrahim Üzülmez, Kemal Aslan, Erdal Güneş, Erdal Kılıçarslan, Ekrem Dağ, Mehmet Polat, Ayhan Akman, Bekir İrtegün, Cenk Tosun, Muhammed Demir, Ömer Çatkıç, Dany, Tarık El Taib, Bouazizi, Lazarov, Fernand Coulibaly, Elvir Boliç, Julıo Cesar De Souza, Jaziri, Marcello, İvan De Souza, Wagner, İvelin Popov, Samuel Johnson, Maxim Romaschenko, Rodrigo Tabata ve Karcemaskas gibi çok önemli yıldızlar kazandıran, 2004 yılında Kamil Ocak Stadı'nda kazanılan 1-0’lık Roma zaferiyle bütün ülkeyi sevince boğan Gaziantepspor, şimdi yok olmanın eşiğinde.

Yine bir diğer kötü durumdaki takım olan Manisaspor da bir dönem Süper Lig'de 3 büyüklerin korkulu rüyasıydı. Yetiştirdiği futbolcularla şimdiki birçok yıldızın çıkış noktası olan Ege ekibinde Arda Turan, Caner Erkin, Hakan Balta, Selçuk İnan gibi milli futbolcular forma giyiyordu.

İki takımın da şimdiki hali eski günlerinden tamamen farklı. 2. Lig Beyaz Grup'ta Gaziantespor ve Manisaspor'un (-9)'ar ceza puanları var. Gaziantep -2 Manisa -8 puanla ligin dibindeler. Bu grupta küme düşecek takım sayısı 3.

Yani iki takım da tekrar küme düşme tehlikesiyle karşı karşıyalar.

Acun'dan Aycan'a müjde: Ali Koç seninle görüşmek istiyor

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber